Šis lēmums tiek skaidrots ar to, ka Satiksmes ministrijai kā akcionāram un lidostas Rīga valdei jau ilgāku laiku bija atšķirīgi viedokļi par atsevišķu pārvaldības procesu virzību un risinājumu gaitu, skaidroja ministrijas pārstāvis Aivis Freidenfelds.
Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība) pateicās valdei par darbu, gan apgūstot Kohēzijas līdzekļus, gan attīstot lidostas termināļa būvniecības projektu. Šie darbi esot veikti labi. Vienlaikus neesot atrisināta lidostas darbinieku noklausīšanās lieta, turklāt tiesas spriedumi šajā lietā lidostai esot nelabvēlīgi, lai gan slēgti juridisko pakalpojumu līgumi par vairāk nekā 100 000 eiro, kas neesot adekvāta summa. Šīs tiesu lietas esot salīdzinoši vienkāršas, un lidostai esot savs juridiskais departaments.
Tagad ministrija straujā tempā meklējot jaunus valdes locekļus, kuri būšot profesionāļi un nenākšot no politisko partiju aprindām. Tāpat Matīss norādīja, ka valdes locekle Ilona Līce arī ir iesniegusi atlūgumu, taču tas neesot pieņemts, un viņa turpināšot darbu lidostas valdē, jo viņas darbības jomas salīdzinoši maz skārušas konflikta jautājumus, turklāt valdei ir jāturpina strādāt. Šīs nedēļas laikā plānots izveidot valdi vismaz trīs cilvēku sastāvā.
Innusa uzsvēra, ka jau no vasaras sākuma lidostā tērētas neadekvātas summas tiesvedībai advokātiem pret atbrīvotajiem darbiniekiem noklausīšanās lietā, turklāt šīs summas turpinājušas pieaugt. Līdz ar to kopīgiem spēkiem nav atrasts veids, kā šo situāciju risināt tālāk. Viņa uzsvēra, ka par šiem jautājumiem valdei bija jāuzņemas kopīga atbildība. Šajā gadījumā lidostas izmaksas tiesu lietā bijušas nesamērīgas.
Matīss norādīja, ka valde nav strādājusi kā komanda un nav bijusi saskaņa ar drošību saistītiem lidostas darbiniekiem. Drošības policija tagad turpinot izmeklēt noklausīšanās lietu. Turklāt valde nav strādājusi kā komanda, nav bijis vienota viedokļa par iekšējo dienestu reorganizāciju, tāpat netika organizēta diskusija par reformām. Tāpat medijos parādījusies informācija par neviennozīmīgi vērtētu īsziņu apmaiņu starp lidostas darbiniekiem. Jautājums arī esot, vai šo reformu vajadzēja veikt pirms Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībā, kad lidostai būs jānodrošina augstu amatpersonu plūsma, kur būtisks ir tieši drošības faktors.
Matīss izteica cerību, ka līdz prezidentūras sākšanai jaunā valde spēs sakārtot darbu. Vienlaikus ministrs uzskata, ka lidostā ir nepieciešama iekšējo dienestu reorganizācija, lai uzlabotos drošība uzņēmumā.
(papildināta visa ziņa)