Mongolijas prezidents Cahiagins Elbegdoržs mūsu valsts pirmo amatpersonu uzņēma prezidenta pils piektajā stāvā izveidotajā jurtā. Kā zināms, nomadiem raksturīgās jurtas arī mūsdienu Mongolijā ir ierasta dzīvesvieta ne vien stepēs, bet arī galvaspilsētā Ulanbatorā. Kā Dienai pastāstīja bijušais Ulanbatoras vicemērs, Latvijas goda konsuls Mongolijā Čoimpogs Bats, Ulanbatorā joprojām ap 60% iedzīvotāju dzīvo jurtu rajonos, kas gan nenozīmē, ka tur it tikai jurtas – cilvēki dzīvo arī privātmājās.
Oficiālās vizītes ietvaros amatpersonas parakstīja vairākus dokumentus, tostarp nolīgumu par starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu un abu valstu ārlietu ministriju saprašanās memorandu par sadarbību. Līdzīgi kā Tadžikistānā, kur Latvijas Valsts prezidents un pavadošā delegācija bija vizītē nedēļas sākumā, līdzi atbraukušie uzņēmēji piedalījās biznesa forumā. To atklājot, Andris Bērziņš izteicās gluži līdzīgi kā Tadžikistānā, atzīstot, ka abu valstu tirdzniecības apjomi ir tik nelieli, ka izklausītos nenopietni, ja tos nosauktu.
"Mēs atrodamies tālu viens no otra un mēs nekonkurēsim savā starpā. Tā ir ļoti laba bāze, lai varētu attīstīt sadarbību," norādīja Bērziņš, uzsverot, ka abās valstīs, kam pa vidu ir "vienīgā zeme, kas mūs šķir", ar to domājot Krieviju, ir vienāds dzelzceļa sliežu platums, kas dotu iespējas Mongolijas pusei izmantot neaizsalstošās ostas Latvijā biznesa kontaktiem ne tikai ar Baltijas valstīm, bet visām valstīm ap Baltijas jūru.
Oficiālās vizītes ietvaros Bērziņš atklāja fotoizstādi par Latviju, sniedza interviju Mongolijas nacionālajai ziņu aģentūrai, bet piektdien plānojis teikt uzrunu diskusijā ar abu valstu izglītības un zinātnes pārstāvjiem, kā arī apmeklēt Terelj Nacionālo parku un pasniegt balvu zirgu skriešanās un loka šaušanas sacensību uzvarētājiem.