"Informācija par zviedru kartupeļiem nav apstiprinājusies. Pie tā ir strādājuši deviņi inspektori, kuri ir secinājuši, ka šobrīd tirdzniecībā nav zviedru kartupeļu. Tam cilvēkam, kas šo informāciju izplatīja publiskajā telpā, vajadzētu to komentēt un atklāt savus avotus," skaidroja PVD Pārtikas uzraudzības departamenta direktors Edgars Zavadskis.
Viņaprāt, būtu jādomā, kā segt izdevumus valstij, kas radusies pārbaudot šādu nepatiesu informāciju. "Mums nav tik daudz resursu, lai to visu pārbaudītu. Dažreiz ir šādi gadījumi, kad patērētāji tiek maldināti ar izcelsmes
valsti. Tomēr mums ir laba sadarbība ar Latvijas dārzeņu audzētājiem, esam organizējuši kampaņas ar nolūku pievērst uzmanību, vai tiek tirgoti Latvijas izcelsmes dārzeņi," apgalvoja E.Zavadskis.
PVD pārstāvis stāstīja, ka gadījumos, kad pircēji tiek maldināti ar produkta izcelsmes valsti, PVD ir identificējuši saimniecības un piemērojuši soda sankcijas. "Katrai partijai ir pavaddokumenti, kam jānodrošina personas
izsekojamība. Uzņēmējiem jāspēj identificēt savus piegādātājus. Parasti pētām pavaddokumentus, sadarbojamies ar robežkontroles punktiem, lielveikaliem, vairumtirdzniecības noliktavām," piebilda E.Zavadskis.
Savukārt kartupeļu audzētājs Juris Reinis uzreiz nespēj noticēt šim agalvojumam kartupeļu zemās cenas dēļ. "Zviedrijas kartupeļu versija liekas ticama. Kā var būt kartupeļi par 9 santīmiem? Pašizmaksa vien ir pieci seši
santīmi. Zinu tikai to, ka neviens zem pašizmaksas nedotu, ja grib arī nākamgad audzēt kartupeļus," savu viedokli pauda uzņēmējs.
Viņaprāt, Latvijā šī sistēma nav sakārtota. "Tāds bezpriģelis, kāds ir Latvijā, nekur citur nenotiek. Pamēģiniet uz Holandi pārdot Latvijas kartupeļus vai uz Krieviju. Bet šeit gāž iekšā visu, nekādu likumu nav un katrs dara kā grib," uzsvēra kartupeļu audzētājs.
"Vispār riebjas tas viss. Ja būtu jaunāks, tad, tāpat kā jaunieši, brauktu prom no Latvijas," piebilda J.Reinis.