Obligātā izglītība
Atbilstoši Izglītības likumam un Vispārējās izglītības likumam bērnu no piecu gadu vecuma izglītošana Latvijā ir obligāta. Ministru kabinets pagājušajā nedēļā, lemjot par dažādu ierobežojumu mīkstināšanu, atļāva no 12. maija klātienē sagatavot obligātajā izglītības vecumā esošos bērnus pamatizglītības ieguvei atbilstoši izglītības iestādes dibinātāja lēmumam. Tas nozīmē, ka piecus un sešus gadus veci bērni izglītošanos var atsākt ierastajā režīmā, ja tā ir izlēmis bērnudārza dibinātājs – pašvaldība vai privātpersona, vai uzņēmums.
IZM Komunikācijas nodaļas vadītāja Egita Diure Dienai skaidro, ka tādējādi vismaz pašvaldības bērnudārzos nevajadzētu būt situācijai, ka tad, ja pašvaldība būs lēmusi, ka piecgadnieku un sešgadnieku mācību process tiek organizēts klātienē, kādā no PII tas tiek nodrošināts tikai attālināti.
Vecāki piecgadnieku un sešgadnieku tomēr var arī nelaist uz bērnudārzu. "Tad izglītība jāiegūst attālināti. Daudzās PII tā šobrīd jau ir ikdiena. Skolotāji nodod darba lapas, citus uzdevumus vecākiem par telefonu vai citu kanālu, un bērns mājās tos izpilda patstāvīgi vai kopā ar vecākiem. Vielas apgūšana ir obligāta, apguves veids – vai nu klātienē, vai attālināti. Kā lemj bērnudārzs," stāsta Diure.
Savukārt mazākiem bērniem vismaz līdz ārkārtējās situācijas beigām vai citam valdības lēmumam mācības joprojām notiek tikai dežūrgrupiņās. Uz tām bērnu viņa vecāki vai likumiskie pārstāvji var vest tikai tad, ja patiešām nav iespējams nodrošināt citas bērndārznieka pieskatīšanas iespējas. Valstī ārkārtējā situācija šobrīd ir pagarināta līdz 9. jūnijam.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 12. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!