Dalībvalsts, darba devēji, augstskolas un studenti ir aicināti tuvākajos gados piedalīties rekomendāciju izstrādē, lai veidotu kvalitatīvu augstāko izglītību.
Eiropas Komisija nolēmusi uzlabot augstāko izglītību visā Eiropas Savienībā, jo secinājusi, ka ir vairākas problēmas, ar ko tai nākas saskarties. Tāpēc līdz 2015. gadam strādās 8 cilvēku sastāvā darba grupa, kas apzinās labākos paraugus augstākajā izglītība un izstrādās rekomendācijas. Izglītības, kultūras, daudzvalodību un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu savā paziņojumā raksta: "Ikviens atceras kādu skolotāju, kurš viņu ir iedvesmojis vai motivējis mācīties. Ar augsta līmeņa darba grupas palīdzību es vēlos nodrošināt, lai ikviens students, lai kur viņš dzīvotu vai studētu Eiropā, gūtu labumu no izcilas apmācības. Tā ir priekšnoteikums inovācijai, darbavietu radīšanai un izaugsmei. Izcilība apmācības jomā ir arī pamatprasība, kas jāņem vērā, apzinot un atbalstot ilgtspējīgus risinājumus izejai no pašreizējās krīzes."
Trīs gadu laikā darba grupa plāno sarunāties ar darba devējiem, studentiem, augstskolu mācībspēkiem, lai uzlabotu mācību kvalitāti.
Kā norāda Eiropas komisijas pārstāvniecības Latvijā Preses un informācijas nodaļas vadītāja Sanita Jemberga, tad galvenie mērķi saistīti ar mācībspēku izglītošanu, kā arī jaunu metožu ieviešanu.
Katru gadu komanda sniegs ziņojumus, kurus izstrādājot sadarbība būs nepieciešama ar visām iesaistītajām pusēm. Rezultātā taps rekomendācijas, kuru izstrādē Jemberga aicina iesaistīties arī Latvijas pārstāvjus, jo īpaši ņemot vērā, ka arī Latvijā augstākā izglītība ir pārmaiņu priekšā.
Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis skaidro, ka darba grupas izveide liecina par Eiropas vērtībām.
Darba grupu vadīs bijusī Īrijas prezidente Merija Macalīse, kā arī būs pārstāvji no Zviedrijas, Francijas, Vācijas, Slovēnijas, Itālijas.
Darba grupa, kas vētīs augstākās izglītības atbilstību darba tirgum, kā arī mācībspēku profesionalitāti un jaunu mācību metožu izmantošanu, ir tikai viens no soļiem. Jau iepriekš nodrošinātas apmaiņas programmas studentiem un šogad Eiropā tiks ieviesti vienota augstskolu reitingu sistēma.