Microsoft norādīja, ka ar tiesas lēmumu ieguvusi kontroli pār sešām tīmekļa vietnēm, kuras bija izveidojis hakeru grupējums. Minētās viltus vietnes bija veidotas ar tādiem domēniem, kas atgādina īstās vietnes, piemēram, "senate.group"un "adfs-senate.email", nolūkā apmuļķot konkrētu lietotāju loku un nozagt sensitīvu informāciju. Līdzīgā veidā imitētas domnīcu Hudson Institute un International Republican Institute vietnes, kurās amatus ieņem arī seši šobrīd amatā esoši senatori, kā arī bijušais Masačūsetsas gubernators Mits Romnijs un bijušais ASV prezidenta Donalda Trampa padomnieks drošības jautājumos ģenerālis Herberts Makmāsters.
Microsoft tiesā argumentēja, ka hakeru izveidotie domēni apzināti veidoti līdzīgi vairākiem Microsoft nodrošinātiem pakalpojumiem (piemēram, Office 365 tiešsaistes pakalpojumam), lai maldinātu lietotājus un tādējādi izvilinātu paroles vai, piemēram, nosūtītu elektroniskās vēstules Senāta darbiniekiem, kuri tās viegli varētu sajaukt ar autentiskām un tādējādi sarakstē atklāt sensitīvu informāciju. Tiesa apmierināja IT giganta prasību par domēnu atsavināšanu. Pagaidām gan nav pierādījumu, ka minētās vietnes jau būtu izmantotas datu nelegālai iegūšanai, taču tāds risks pastāvējis.
"Mēs esam nobažījušies, ka šie un citi līdzīgi mēģinājumi rada drošības riskus plašam personu lokam, saistītam ar abām galvenajām ASV politiskajām partijām," norāda Microsoft. Jāatgādina, ka Fancy Bear tiek saistīts ar Krievijas iejaukšanos 2016. gadā notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās, bet šogad novembrī amerikāņi pārvēlēs visus 435 Pārstāvju palātas kongresmeņus, tāpat arī 35 no 100 senatoriem.
Microsoft prezidents Breds Smits blogā informējis, ka divu gadu laikā kompānija pārņēmusi kontroli pār 12 apšaubāmiem domēniem un slēgusi kopumā 84 tīmekļa vietnes, kas saistītas ar grupējumu Fancy Bear.
rekur
Ilona Kulda
prieks