Ar 22% Baidens vairāk nekā 20 demokrātu kandidātu vidū joprojām ir līderis cīņā par partijas nomināciju, lai vēlēšanās stātos pretī republikānim Donaldam Trampam.
Maija beigās Baidenu atbalstīja 32% respondentu, savukārt atbalsts Kalifornijas senatorei Harisai, kuras viedokļu sadursme ar Baidenu rasu diskriminācijas jautājumā bija viens no debašu kulminācijas brīžiem, pieaudzis līdz 17%, kas viņai CNN aptaujā nodrošina otro vietu.
Tendenci apstiprina arī Politico/Morning Consult sestdien izplatītā aptauja. Tajā atbalsts Baidenam noslīdējis no 38% pirms debatēm uz 33%, savukārt Harisai pieaudzis no 6% uz 12%.
Šajā aptauja Harisai ir vienāds atbalsta līmenis ar progresīvo senatori Elizabeti Vorenu.
CNN aptaujā, kurā izvaicāti 1613 respondenti un statistiskā kļūda norādīta trīs procentpunktu robežās, Vorena ir trešajā vietā ar 15%.
Tajā arī konstatēta atbalsta mazināšanās senatoram Bērnijam Sandersam, Viņam atbalsts sarucis no 18% uz 14%.
Politico/Morning Consult aptaujā izvaicāti 2407 respondenti un statistiskā kļūda norādīta divu procentpunktu robežās. Šajā aptaujā Sanders nemainīgi atrodas otrajā vietā aiz Baidena.
Indianas štata Sautbendas mērs Pīts Būtidžedžs abās aptaujās ierindojies piektajā vietā. CNN aptaujā viņam konstatēts 5%, bet Politico/Morning Consult aptaujā 6% atbalsts.
Neraugoties uz pēcdebašu viedokļu svārstībām, vēlētāji joprojām uzskata, ka Baidens ir spēcīgākais pretinieks cīņā pret Trampu. Par Baidenu šāds viedoklis ir 43% demokrātu, par Sandersu 13%, bet Harisu 12%.
Demokrātiem priekšā stāv vairāki kampaņas mēneši, un pirmais priekšvēlēšanu balsojums Aiovā gaidāms tikai februārī.
Aptauju prognozes ASV dažkārt izrādījušās aplamas. Viens no spilgtākajiem piemēriem ir 2016.gada prezidenta vēlēšanas, kurās uzvara tika prognozēta demokrātu kandidātei Hilarijai Klintonei, tomēr tajās galu galā uzvarēja Tramps.
trusis nejaukais
inks