"Ir acīmredzams, ka Irāna ir spēlējusi lielāku lomu Sīrijā daudzos veidos," kopīgā preses konferencē ar Apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētāju ģenerālis Mārtinu Dempsiju atzīmēja ASV aizsardzības ministrs Leons Paneta.
Ministrs paziņoja, ka ASV rīcībā ir pierādījumi, ka Irānas Revolucionārā gvarde "mēģina apmācīt kaujiniekus Sīrijā, lai tie cīnītos režīma pusē". "Mēs redzam augošu Irānas klātbūtni, un tas mūs ļoti satrauc. Mēs nedomājam, ka Irānai vajadzētu spēlēt šo lomu šajā brīdī, tas ir bīstami," uzsvēra Paneta.
Viņš aicināja Teherānu nejaukties Sīrijas konfliktā, norādot, ka Sīrijas nākotne ir jāizlemj tās tautai, nevis Irānai. ASV amatpersonas norādīja, ka konflikts ir novājinājis Sīrijas armiju, tādēļ iejaucas Irāna, lai, apmācot režīmam lojālus kaujiniekus, mazinātu spiedienu, kādu izjūt Sīrijas armija.
Irāna un Sīrija ir tuvas sabiedrotās, bet Teherānas atbalstītu militāru formējumu veidošana Sīrijā iezīmētu jaunu un bīstamu pavērsiena punktu asiņainajā Sīrijas konfliktā.
Cilvēktiesību aizstāvju organizācijas "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) apkopotie dati liecina, ka kopš 2011.gada marta, kad Sīrijā sākās sacelšanās pret Asada režīmu, dzīvību asiņainajos nemieros zaudējuši jau vairāk nekā 23 000 cilvēku.
Paneta norādīja, ka ASV turpinās sniegt humāno palīdzību Sīrijas bēgļiem, novērot Sīrijas ķīmisko ieroču glabātuves un sniegt neletālu palīdzību nemierniekiem. Tomēr vairāki Vašingtonas reģionālie sabiedrotie varētu sniegt "arī daudz agresīvāku palīdzību opozīcijai", piebilda Paneta, acīmredzot, domājot iespējamos ieroču sūtījumus no Turcijas, Kataras un Saūda Arābijas.