Saskaņā ar nepacietīgi gaidīto Nodarbinātības ministrijas ziņojumu ASV tautsaimniecībā nodarbināto skaits pieaudzis par 224 000.
Tajā pašā laikā bezdarba līmenis arī nedaudz pieaudzis, sasniedzot 3,7%, jo lielāks skaits cilvēku izšķīrušies par atgriešanos darba tirgū.
Pēc negaidīti vājajiem maija rādītājiem jūnija rādītājiem vajadzētu pieklusināt runas par strauju ekonomiskās aktivitātes mazināšanos.
Šīs ziņas, domājams, iepriecinās arī prezidentu Donaldu Trampu, kurš gatavojas atkārtoti startēt nākamgad gaidāmajās vēlēšanās.
Tomēr tās varētu apbēdināt akciju tirgus dalībniekus, kas likuši likmi uz Federālo rezervju lēmumu mazināt procentu likmes.
Pēc Nodarbinātības ministrijas ziņojuma jūlijā gaidītā procentu likmju pazemināšana šķiet apšaubāma.
Neskatoties uz pozitīvajiem jūnija rādītājiem, vidējais mēneša darba vietu pieaugums šī gada pirmajā pusē sasniedzis tikai 172 000, kas ir ievērojami mazāk nekā vidējais mēneša rādītājs visa 2018.gada laikā – 223 000.
Algu kāpums jūnijā bijis zemāks, nekā gaidīts, vidējai stundas likmei pieaugot tikai par 0,2% un sasniedzot 27,9 dolārus (24,7 eiro). Tikmēr ekonomisti prognozēja, ka algu pieaugums pagājušajā mēnesī sasniegs 0,3%.
Pagājušā gada jūnijā strādājošo algas pieauga par 3,1%, 11 mēnesi pēc kārtas algu kāpuma tempam sasniedzot trīs procentus vai vairāk. Līdz ar to strādājošo ieņēmumu pieauguma temps stabili apsteidza inflāciju un vairoja to pirktspēju.
Tajā pašā laikā par 0,1 procentpunktu pieaugusi darbaspēka līdzdalība – tas ir, palielinājies to cilvēku skaits, kas sevi piedāvā kā darba tirgū salīdzinājumā ar iedzīvotāju kopskaitu.
Jūnijā šis rādītājs sasniedzis 62,7%, mīkstinot neseno darbaspēka līdzdalības straujā krituma tendenci.
Tomēr pašreizējais bezdarba līmenis - 3,7%, vērtējot pēc vēsturiskajiem standartiem, joprojām ir ļoti zems.
Potramps