Ig Nobel prize tiek pasniegta 10 nominācijās un šī gada laureātu vidū nominācijā Matemātika tika iekļauti uzreiz seši pasaules gala prognozētāji. Pēc dažu no viņiem versijām, pasaules beigām bija jāpienāk jau vairākas reizes: piemēram, 1954., 1982., 1992., 1994. vai 2011. gados.
Prēmiju tāpat saņēma pētījuma, ka nepieciešamība atviegloties negatīvi ietekmē lēmumu pieņemšanas procesu, autori. Šis apbalvojums tika pasniegts nominācijā Medicīna.
Balvu fizioloģijā savukārt izpelnījās starptautiska zinātnieku komanda par sarkankāju bruņurupuču žāvāšanās pētījumu, kura rezultātā tika noskaidrots, ka nekas neliecina par šo dzīvnieku žāvāšanās lipīgumu.
Nominācijā Ķīmija balva tika piešķirta grupai japāņu zinātnieku, kuri izgudrojuši signalizāciju ar vassabi (japāņu sinepju) smaržu. Viņi noskaidrojuši, ka garšvielas sastāva ir komponenti, kuri kairina degunu un tādējādi var pamodināt gulošu cilvēku.
Pār vēl vienu no šī gada Ig Nobel prize laureātiem (nominācijā Psiholoģija) kļuva norvēģis Karls Halvors Teigens, kurš savā zinātniskajā darbā mēģināja noskaidrot iemeslus, kādēļ cilvēki savā ikdienas dzīvē nopūšas. Zinātnieks secināja, ka lai arī nopūta tiek uzskatīta par skumju izpausmi, ikdienā tā visbiežāk nozīmē samierināšanos.
Savukārt nominācijā Fizika prēmiju saņēma pētnieki, kuri spēja izskaidrot, kādēļ sportisti – diska metēji jūt reiboni, bet vesera metēji ar šo problēmu nesaskaras.
Nominācijā Bioloģija prēmija tika piešķirta par pētījumu, kura gaitā secināts, ka dažas vaboļu sugas mēģina pāroties ar atsevišķu Austrālijas alus šķirņu pudelēm.
Par Ig Nobel prize Miera balvas laureātu kļuva Viļņas mērs Arturas Zuokas. Viņš piedāvāja cīnīties ar automašīnu nelikumīgu novietošanu uz veloceliņiem ar bruņutehnikas palīdzību un nodemonstrēja, kā šai cīņai vajadzētu izskatīties.
Visbeidzot balvu literatūrā saņēma Stenforda Universitātes mācībspēks Džons Perijs par Strukturētas novilcināšanas teoriju - metodi, kā vienmēr darīt kaut ko svarīgu, lai izvairītos no vēl svarīgāku lietu darīšanas.
Antinobela prēmiju 1991. gadā nodibināja humoristiskā žurnāla Neticamo pētījumu annāles (The Annals of Improbable Research) redaktors Marks Abrahamsons. Balva tiek pasniegta neilgi pirms kļūst zināmi Nobela prēmijas laureāti. Interesanti, ka apšaubāmo pētījumu autori saņem apbalvojumus no īsto Nobela prēmijas laureātu rokām.