Vienošanās paredz kontroli pār līdz šim ASV vadīto Bagramas cietumu, kas tiek dēvēts par Afganistānas Gvantanamo cietumu, vietējo rokās nodot pakāpeniski sešu mēnešu laikā. To parakstīja Afganistānas aizsardzības ministrs Abduls Rahims Vardaks un ASV spēku komandieris Afganistānā ģenerālis Džons Alens.
Kontroles pār cietumu nodošana bija galvenais klupšanas akmens sarunās starp Vašingtonu un Kabulu par ilgtermiņa stratēģiskās partnerības līguma pabeigšanu.
Afganistānas prezidents Hamids Karzajs vairākkārt pieprasīja Afganistānas suverenitātes vārdā vietējo spēku rokās nodot cietumu ar visiem 3000 ieslodzītajiem, līdz tiek parakstīts līgums, kurā definētas Afganistānas un ASV attiecības pēc 2014.gada, kad Afganistānu plāno pamest visi NATO starptautisko spēku karavīri.
Cietumā, kas atrodas tieši aiz Bagramas gaisa spēku bāzes uz ziemeļiem no Kabulas, tiek turēti ASV vadīto NATO spēku aizturētie nemiernieki. Cilvēktiesību aizstāvji regulāri kritizējuši cietumu par starptautisko normu neievērošanu, jo ieslodzītie tur bieži vien tiek turēti bez tiesas un iepazīstināšanas ar viņiem izvirzītajām apsūdzībām.
Bagramas gaisa spēku bāzē februārī notika incidents, kad amerikāņu karavīri dedzināja musulmaņu svēto rakstu Korāna eksemplārus, kas visticamāk atņemti cietumniekiem, kas tos izmantoja zīmīšu rakstīšanai citiem ieslodzītajiem. Korāna dedzināšana izraisīja plašus protestus, kuros gāja bojā apmēram 40 cilvēki, saasinot attiecības starp ASV un Afganistānu.
Afganistāna, lai parakstītu ilgtermiņa līgumu ar ASV, pieprasa, lai NATO spēki izbeigtu nakts uzlidojumus nemiernieku kaujinieku grupējuma "Taleban" līderiem viņu mājās, jo tas pārkāpj ģimeņu tiesības savās mājās justies pasargātiem un tajos iet bojā civiliedzīvotāji. ASV uzsver, ka nakts reidi ir svarīgs elements cīņā pret talibu nemierniekiem.
Bagramas cietums tika uzbūvēts militārās bāzes teritorijā pēc tam, kad 2011.gadā ASV vadītā iebrukumā tika gāzts talibu režīms. Sākotnēji tas kļuva bēdīgi slavens ar vardarbīgo izturēšanos tajā pret ieslodzītajiem. 2009.gadā tika uzbūvēts jauns cietums - Parvānas ieslodzījuma vieta, bet Afganistānas varas iestādes arī jauno cietumu sauc iepriekšējā cietuma vārdā.