Atbilstoši Phenjanas versijai tāla darbības rādiusa raķete transportēs satelītu. Savukārt Vašingtona jau iepriekš norādījusi, ka līdz ar raķetes izmēģinājumu tiks pārkāptas ANO rezolūcijas. Raķeti paredzēts palaist no 12. līdz 16.aprīlim, atzīmējot Ziemeļkorejas dibinātāja Kima Irsena 100.dzimšanas dienu.
Ķīnas prezidents Hu Dziņtao apliecināja ASV kolēģim Barakam Obamam, ka Ķīna Ziemeļkorejas jautājumu uztver ļoti nopietni, kā arī pauda Ķīnas bažas par Phenjanas valdību. "Mēs abi esam ieinteresēti garantēt, ka starptautiskās normas saistībā ar kodolieroču neizplatīšanu, nepieļaujot destabilizējošus kodolieročus, ir ļoti svarīgas," vēl pirms tikšanās apliecināja Obama.
Tostarp ASV nacionālās drošības amatpersona paudusi šaubas, vai Ķīnas politikā ir gaidāmas kādas pārmaiņas, vēsta ziņu aģentūra Associated Press. Seula pirmdien paziņojusi, ka gatavojas notriekt Ziemeļkorejas raķeti, ja tā noklīdīs no plānotās trajektorijas un šķērsos Dienvidkorejas teritoriju.
Jau ziņots, ka starptautiskā sabiedrība un īpaši Dienvidkorejas tuvākās kaimiņvalstis ir noraizējušās par Phenjanas nodomu aprīļa vidū palaist tāla darbības rādiusa raķeti, lai nogādātu orbītā mākslīgo Zemes pavadoni.
Lai gan Ziemeļkoreja apgalvo, ka satelīta palaišana nepieciešama valsts ekonomiskajai attīstībai un nesējraķetei izvēlēta droša lidojuma orbīta, lai tās atlūzas neapdraudētu kaimiņvalstis, šāds solis pārkāptu ANO noteikto aizliegumu pēc iepriekšējiem šādu raķešu startiem. Kaimiņvalstīm pastāv aizdomas, ka Ziemeļkoreja ar to maskē kodolgalviņu nest spējīgas tāla darbības rādiusa raķetes izmēģinājumu.
Kā jau vēstīts, arī Japānas aizsardzības ministrs Naoki Tanaka ir izdevis rīkojumu, sagatavot pretraķešu aizsardzības sistēmas, lai nepieciešamības gadījumā varētu notriekt Ziemeļkorejas raķeti.