"Aliansei jābūt izvērstākai un jāspēj vairāk pielāgoties, un mēs ņemam vērā Afganistānā gūtās mācības un iekļaujam tās mūsu plānošanā," norādīja Nacionālās drošības padomes direktore Eiropas lietās Elizabete Šērvuda Rendola.
NATO virza uz priekšu virkni "gudrās aizsardzības" iniciatīvu, kas nodrošinās, ka ierobežotu militāro budžetu laikā transatlantiskā militārā alianse darbojas kā spēks, kas ļauj izvairīties no dubultošanās vai naudas izšķiešanas, viņa piebilda.
Šērvuda Rendola prognozēja, ka gaidāmajā samitā varētu izskanēt nozīmīgi paziņojumi par pretgaisa aizsardzību, kas būs daļa no lielāka samitā prezentēta pasākuma kopuma.
Neskatoties uz Krievijas bažām, ASV cer pavirzīt uz priekšu jau panākto progresu pretraķešu aizsardzības sistēmā, norādīja nacionālās drošības padomnieka vietnieks Bens Rods. "Lai gan mēs vēlētos sadarboties ar Krieviju pretraķešu aizsardzības jautājumā, mēs neapstāsimies virzīties uz priekšu (..) tikai to bažu dēļ, ko viņi izteikuši," piebilda Rods.
"Mēs uzskatām, ka tas ir svarīgi mūsu drošībai, mēs uzskatām, ka tas ir svarīgi Eiropas drošībai, un mēs, godīgi sakot, neticam, ka tas apdraud stratēģisko balansu, kas ir pasaules interesēs, runājot par globālo drošību," viņš piebilda.
Lai gan Krievijas prezidents Vladimirs Putins 20.-21.maijā gaidāmo samitu neapmeklēs, ministru līmenī diskusijas turpinās, norādīja Rods. ASV arī cer izmantot samitu, lai pastiprinātu un padziļinātu NATO globālās partnerattiecības. "Mēs vēlamies pārliecināties, ka NATO var izvirzīties pāri savām robežām," norādīja Rods. Lai spētu atbildēt uz globāliem draudiem, NATO jābūt ne tikai aliansei, bet arī "attiecību centram visā pasaulē", viņš piebilda.