Precīzāk, ārpus aicināto viesu loka palikuši bijušie Lielbritānijas premjerministri Tonijs Blērs un Gordons Brauns. Tajā pašā laikā viņu priekšteči Mārgareta Tečere un Džons Meidžors ir pagodināti.
Karaliskās ģimenes pārstāvji apgalvo, ka T. Blērs un G. Brauns atšķirībā no M. Tečeres un Dž. Meidžora nav valsts augstākā apbalvojuma - Gārtera ordeņa - kavalieri. Sentdžeimsa pils arī uzsver, ka šīs karaliskās kāzas oficiāli netiek uzskatītas par valstisku pasākumu, jo Viljams nav pirmais pretendents uz valdnieka troni. «Šīs ir privātas kāzas, un pāris var aicināt visus, ko vēlas,» teikts paziņojumā.
Tomēr žurnālisti uzskata, ka šoreiz savu lomu nospēlējusi arī politika, jo M. Tečere un Dž. Meidžors nāk no Konservatīvo partijas, kas vienmēr bijusi draudzīga monarhijai, bet T. Blērs un G. Brauns ir leiboristi, kuriem nereti bijušas saspīlētas attiecības ar Bakingemas pili.
Daudzus izbrīnījis fakts, ka uz kāzām nav ielūgts arī ASV prezidents Baraks Obama un viņa kundze Mišela, raksta AFP.
Tajā pašā laikā lūgto viesu vidū ir karalisko ģimeņu pārstāvji no tādām valstīm kā Bahreina, Saūda Arābija, Omāna, Bruneja, Katara, Svazilenda, Lesoto, Butāna un Kuveita.
Cilvēktiesību aizstāvju sašutumu izraisījusi Bahreinas kroņprinča Salmana uzaicināšana. Nelielajā valstiņā pēdējos mēnešos nogalināti vairāk nekā 30 opozīcijas pārstāvju, kas pieprasīja demokrātiskas pārmaiņas.