Dž. Kerijs šo frāzi izteica 18. aprīlī, protestējot pret ASV Senāta komitejas lēmumu samazināt finansējumu USAID darbībai reģionā.
Savukārt E. Moraless, uzrunājot valsts iedzīvotājus 1. maija svētkos, paziņoja, ka USAID atrodas valstī „politisku, nevis sociālu iemeslu dēļ”. “Vairs nekādu USAID, kas manipulē un izmanto mūsu līderus,” sacīja Moraless. ASV tikmēr nekavējoties noraidīja apsūdzības kā nepamatotas, paziņojot, ka Bolīvijas rīcība norāda uz nevēlēšanos veidot labas attiecības ar Vašingtonu.
USAID Bolīvijā darbojas kopš 1964. gada un dažādās izglītības, veselības aprūpes un citās programmās ir ieguldījusi ap diviem miljardiem ASV dolāru. Tajā pašā laikā virkne kreisi noskaņoto Latīņamerikas valdību apsūdz USAID un citas Savienota Valstu aģentūras ASV korporāciju ekonomisko interešu virzīšanā, kā arī proamerikānisko politiķu atbalstīšanā un finansēšanā.
Jāpiebilst, ka E. Moraless 2008. gadā jau izraidīja no Bolīvijas ASV vēstnieku un ASV Narkotiku apkarošanas pārvaldes (DEA) aģentus, apsūdzot viņus par jaukšanos valsts iekšējās lietās, savukārt ASV atbildēja ar Bolīvijas vēstnieka izraidīšanu un tirdzniecības privilēģiju apturēšanu.
2011. gadā abas valstis parakstīja vienošanos par attiecību normalizēšanu un apmainīšanos ar vēstniekiem, taču diplomātiskās attiecības joprojām ir saspīlētas.