Viņš tika deportēts 24.oktobrī, ar lidmašīnu nogādājot viņu Almati Starptautiskajā lidostā.
Kazahstānas pilsonim Kadirbajevam 2015.gada jūnijā tika piespriests sešu gadu cietumsods par pierādījumu iznīcināšanu un neziņošanu policijai, lai gan viņš zinājis, ka draugs ir aizdomās turētais.
Kadirbajevs kopā ar vēl diviem draugiem, uzzinot, ka Carnajevs tiek turēts aizdomās par līdzdalību terora aktā, iznesa no studentu kopmītnēm Carnajeva portatīvo datoru un mugursomu ar pirotehniku, bet pēc tam viņi izmeta šīs lietas atkritumos.
Kadirbajevam draudēja vairāk nekā 20 gadi cietumā, taču viņš, atzīstot savu vainu, vienojās ar prokuratūru, kas ieteica viņam piespriest ne vairāk kā septiņus gadus cietumā. Prokurori atzina, ka nav pierādījumu tam, ka Kadirbajevs būtu iepriekš zinājis par šiem sprādzieniem.
Augustā Kadirbajevs tika atbrīvots no ASV cietuma un nosūtīts uz Imigrācijas un muitas dienesta (ICE) apcietinājuma vietu Teksasā, kurš viņš tika turēts līdz izraidīšanai no ASV.
Pie Bostonas maratona finiša līnijas 2013.gada 15.aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet 264 tika ievainoti.
ASV izmeklētāji noskaidroja, ka spridzekļus bija uzstādījuši divi čečenu imigranti - brāļi Carnajevi. Vienu teroristu - Tamerlanu Carnajevu - dramatiskas vajāšanas operācijas laikā ASV drošības dienesti likvidēja, bet jaunākais brālis Džohars, kurš vajāšanas laikā guva smagus ievainojumus, galu galā tika sagūstīts.
Carnajevam 2015.gada 24.jūnijā tika piespriests nāvessods sešos punktos par sprādzienu sarīkošanu Bostonas maratona laikā. ASV zvērinātie jau tā paša gada 15.maijā nolēma, ka Carnajevam nāvessods pienākas sešās no 17 apsūdzībām, kas paredz augstāko soda mēru un kurās viņa vainu zvērinātie tādā pašā sastāvā atzina jau iepriekš.
Uzbrukums Bostonas maratonam bija nopietnākais terora akts, kas ASV teritorijā tika pastrādāts kopš 2001.gada septembra, kad islāmistu teroristi uzbruka Ņujorkas Pasaules tirdzniecības centra dvīņu torņiem un Pentagona ēkai Vašingtonā.