Raķete gaisā pavadīja 45 minūtes, sasniedza 3700 kilometru augstumu un veica 1000 kilometru attālumu. Raķešu tehnoloģiju eksperts Deivids Raits norāda - ja raķetei izmēģinājumā nebūtu iestatīta tik stāva lidojuma trajektorija, tā spētu sasniegt ASV teritoriju.
Arī Dienvidkorejas armijas eksperti uzskata, ka piektdien izmēģinātā raķete ir jaudīgāka nekā jūlija sākumā Ziemeļkorejas izmēģinātā starpkontinentālā ballistiskā raķete.
Eksperti gan atgādina, ka ar pašlaik pieejamo datu analīzi nav iespējams noteikt, cik smagu kravu Ziemeļkorejas raķete spējīga nest. Jo smagāka kaujas galviņa, jo īsāku distanci raķete var veikt.
Ziemeļkorejas režīma mediji gan jau dižojušies, ka piektdien izmēģinātā Hwasong-14 raķete šādu distanci var veikt ar "liela izmēra, smagu kodolgalviņu" un Vašingtonai šis būtu jāuztver kā nopietns brīdinājums.
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien veikto Ziemeļkorejas raķetes izmēģinājumu publiski nosodījis.
"Piedraudēšana pasaulei un šo ieroču izmēģinājumi arvien vairāk izolēs Ziemeļkoreju, vājinās tās ekonomiju un kaitēs Ziemeļkorejas iedzīvotājiem. ASV spers visus nepieciešamos soļus, lai nodrošinātu ASV teritorijas drošību, kā arī aizsargātu mūsu sabiedrotos reģionā," oficiālā paziņojumā paudis Tramps.
Ziemeļkorejas rīcību nosodījusi arī tās ilggadējā sabiedrotā, sestdien izplatītā paziņojumā mudinot pārtraukt darbības, kas vairos spriedzi Korejas pussalā. Ķīna atgādinājusi, ka Ziemeļkorejai ballistisko raķešu izmēģinājumi liegti ar ANO Drošības padomes rezolūciju, un mudināja šos noteikumus nepārkāpt.
Kims