Palestīnieši savu lūgumu ANO par Palestīnas valsts atzīšanu iesniegs 23.septembrī, kad pasaules līderi Ņujorkā pulcēsies uz organizācijas 66.Ģenerālo asambleju.
Savukārt ASV jau iepriekš draudējušas, ka balsojumā ANO Drošības padomē par palestīniešu iesniegumu izmantos veto tiesības.
"Ja ASV izvēlēsies mest izaicinājumu pasaules viedoklim un nākamnedēļ bloķēs palestīniešu centienus ANO, lielākā izolācijā nonāks ne tikai Izraēla, bet palielināsies spriedze arī visā reģionā," raksta "China Daily".
"Starptautiskās sabiedrības vairākums uzskata, ka neatkarīga valsts ir neatņemamas palestīniešu tiesības," atbalsojot Pekinas oficiālo viedokli, vēsta Ķīnas laikraksts.
Savukārt Savienotās Valstis uzstāj, ka palestīnieši savas valsts atzīšanu var panākt, vienīgi atdzīvinot tiešās miera sarunas, kas pašreiz nonākušas strupceļā, jo Izraēla atteikusies pārtraukt ebreju kolonistu apmetņu būvniecību okupētajās palestīniešu teritorijās.
Ja ASV tiešām izmantos veto tiesības Drošības padomē, palestīnieši teikuši, ka viņi vērsīsies ANO Ģenerālajā asamblejā, kur sagaidāms, ka viņiem izdosies iegūt pietiekami daudz balsu, lai paaugstinātu pašreizējo novērotāja statusu uz valsts, kas nav dalībvalsts statusu.
Palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass uzstāsies ar runu ANO 23.septembrī, bet pats balsojums varētu notikt oktobra sākumā.
Lai gan Ģenerālās asamblejas balsojums nav pielīdzināms Drošības padomes lēmumam par uzņemšanu ANO, divu trešdaļu atbalsts Ģenerālajā asamblejā ļautu palestīniešiem nostiprināt savu statusu un kļūt, piemēram, par tādu ANO apakšstruktūru kā Pasaules Veselības organizācija (PVO), UNESCO vai UNICEF pilntiesīgu locekli.