Krievijas Federācija apliecinājusi, ka tai vairs ASV finanšu palīdzība nav vajadzīga un tā pati spēj pilnībā segt kodolarsenāla utilizācijas izdevumus, apliecināja informācijas avots ASV Valsts departamentā.
Kā norādījusi Krievijas puse, projekta gaitā notiekot "svarīgas informācijas" noplūde uz ASV, laikrakstam pastāstīja Pentagonā. Taču Krievijas Aizsardzības ministrijā atzina, ka amerikāņu programma "ļāva resoram ietaupīt lielu naudu", bet Krievijas bruņojuma programmā nav piešķirti līdzekļi novecojušā bruņojuma likvidēšanai.
Vašingtona vēlējusies pagarināt programmas darbību, un attiecīgas sarunas notikušas vairāku mēnešu garumā. Tomēr ASV Kongresa, Pentagona un Valsts departamenta pārstāvju vizītes gaitā Maskava paziņojusi, ka negrasās pagarināt līgumu, kura termiņš beidzas 2013.gada maijā. Krievijai nav iebildumu pret sadarbību šajā jomā, laikrakstam norādīja Krievijas Ārlietu ministrijā. Bet Krievija uzstās uz jauna līguma noslēgšanu, kas balstītos "vienlīdzības un savstarpējo attiecību cieņas principos".
ASV Kongresa 1991.gadā pieņemtajā Kopīgajā draudu mazināšanas programmā paredzēts bijušajām PSRS republikām sniegt palīdzību kodolieroču, ķīmisko un bakterioloģisko ieroču utilizācijā. Šiem mērķiem ASV no 1992. līdz 2012.gadam Krievijā iztērējušas vairāk nekā astoņus miljardus dolāru (četrus miljardus latu). Šajā laika posmā deaktivēti vairāk nekā 7,5 tūkstoši stratēģisko kodolgalviņu, likvidēts aptuveni tūkstotis starpkontinentālo ballistisko raķešu, simtiem cita tipa raķešu, vairāk nekā 100 bumbvedēju, simti palaišanas iekārtu, trīs tonnas ķīmisko ieroču.