"Rodas iespaids, ka zināmas aprindas, arī tie, kas arvien aktīvāk aicina uz militāru intervenci, "apejot ANO", klaji cenšas pārsvītrot pēdējo mēnešu laikā īstenotos Krievijas un Amerikas kopīgos pūliņus sasaukt krīzes mierīga noregulējuma starptautisku konferenci ," uzsvēra Lavrovs.
"Īpašu neizpratni turklāt izsauc dažu administrācijas pārstāvju norādes, ka pagājušajā nedēļā Austrumu Gutā [Damaskas pievārtē] notikušajā incidentā, kurā, kā tiek pieļauts, ir pielietoti ķīmiskie ieroči, Sīrijas Arābu Republikas valdības līdzdalība it kā esot pierādīta," norādīja Krievijas ministrs.
"Šajā sakarībā Krievijas puse aicināja atturēties no spiediena līnijas pret Damasku, nepakļauties provokācijām un censties līdzdarboties, lai radītu normālus apstākļus tam, ka ANO ķīmisko ieroču misijai, kas patlaban atrodas valstī, būtu iespēja uz vietas veikt rūpīgu, objektīvu un bezaizspriedumainu izmeklēšanu," sacīja Lavrovs.
"Tas iegūst īpašu aktualitāti liecību gaismā, kuru kļūst arvien vairāk, ka incidents Austrumu Gutā ir nesamierināmās opozīcijas inscenējuma rezultāts, lai visā apvainotu oficiālo Damasku," uzsvēra ministrs.
Lavrovs arī "pievērsa sava sarunbiedra uzmanību ārkārtīgi bīstamajām sekām, kas iespējamai jaunai bruņotai intervencei varētu būt visā Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģionā, kur skaudri jūtama destabilizējošo procesu ietekme, kas tiek pieredzētas tādās valstīs kā Irāka un Lībija".
"Kerijs solījis Krievijas puses argumentus rūpīgi izvērtēt," pirmdien pavēstīja Krievijas Ārlietu ministrijā. Lavrovs un Kerijs tāpat vienojušies jau vistuvākajā laikā turpināt kontaktus par visiem Sīrijas krīzes aspektiem, norādīja ministrijā.