Kā skaidro laikraksts, Izraēlas drošības struktūras cieši sadarbojas ar Ēģiptes armiju. Cita starpā, Telaviva pa saviem kanāliem paziņojusi Kairai, ka ASV nepārtrauks finanšu palīdzību Ēģiptei, neraugoties uz asajiem paziņojumiem par Ēģiptes armijas un policijas asiņaino izrēķināšanos ar apvērsumā gāztā prezidenta Muhameda Mursi atbalstītājiem.
Kaut arī avoti Izraēlā noliedz, ka Telaviva būtu sniegus šādas ziņas Ēģiptes vadībai, tomēr tie atzīst, ka tā cenšas pārliecināt Vašingtonu nepārtraukt palīdzības sniegšanu Kairai. Kad ASV senators Rons Pols piedāvājis atstāt Ēģipti bez naudas, Amerikas-Izraēlas sabiedrisko lieto komisija (AIPAC) izsūtījusi senatoriem vēstuli, kurā tā brīdināja, ka šādiem soļiem būs tikai negatīvas sekas un tie Ēģiptes destabilizāciju vienīgi pavairos.
Izskanot ziņām par iespējamo ASV palīdzības apturēšanu, Ēģiptes kustība Tamarud (Dumpis), kas organizēja protestus pret tagad jau gāzto prezidentu Mursi, sākusi vākt parakstus, pieprasot atteikties no ASV naudas un saraut miera līgumu ar Izraēlu.
Ēģiptes pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents Mursi tika gāzts armijas apvērsumā 3.jūlijā. Apvērsuma rīkotāji arestējuši Mursi un teju visu viņa pārstāvētās Musulmaņu brālības vadību. Kopš apvērsuma Mursi un Musulmaņu brālības atbalstītāji Kairā turpināja nepārtrauktas protesta akcijas. Viņi noorganizēja divas lielas sēdošās demonstrācijas pie Rabjas al Adavijas mošejas un Kairas Universitātes.
Asinspirtī, kas izraisījās trešdien, kad policija ar brutālu spēku mēģināja nometnes likvidēt, dzīvību zaudēja simtiem cilvēku. Par asiņaino izrēķināšanos ar protestētājiem starptautiskā sabiedrība Ēģiptes pagaidu valdībai paudusi asu nosodījumu. Tostarp bojāgājušo skaits vardarbībā Ēģiptē kopš trešdienas, kad drošības spēki Kairā likvidēja divas Mursi atbalstītāju protesta nometnes, pārsniedzis 750.