D.Medvedevs uzskata, ka Krievijas un Gruzijas konflikts jautājumā par separātisko Dienvidosetiju bija "ASV administrācijas augstprātīgā kursa, kas ienīst kritiku un dod priekšroku vienpusējai lēmumu pieņemšanai, rezultāts". "Konflikts Kaukāzā tika izmantots kā iegansts, lai uz Melno jūru nosūtītu NATO karakuģus un pēc tam steigā panāktu vienošanos par Amerikas pretraķešu aizsardzības sistēmas izvietošanu Eiropā, kas var izraisīt Krievijas pretreakciju," sacīja Krievijas prezidents, kura runa tika pārraidīta televīzijā un radio.
Viņš paziņoja, ka Kaļiņingradā tiks izvietotas ballistiskās raķetes Iskander kā atbildi ASV lēmumam izvietot pretraķešu aizsardzības sistēmas elementus Polijā un Čehijā.
D.Medvedevs sacīja, ka pastāv cieša saite starp Gruzijas konfliktu un globālo finanšu krīzi. Tās sākās kā lokāla mēroga notikumi, bet vēlāk ieguva starptautisku rezonansi. "Mēs pārvarēsim pasaules ekonomiskās krīzes sekas un izkļūsim no tās daudz spēcīgāki kā iepriekš," apgalvoja valsts vadītājs. Viņaprāt, finanšu un Kaukāza krīzes demonstrēja nepieciešamību pēc fundamentālām globālo institūciju reformām.
Viņš uzsvēra Krievijas uzvaru pār Gruziju, bet atzina, ka tā nesusi arī zaudējumus, jo no valsts lielā apjomā aizplūdušas ārvalstu investīcijas. Tomēr Krievijas līderis aizstāvēja Maskavas iebrukumu Gruzijā. "Mūsu ļaudis ir garīgi un morāli bagāti, mums pieder lietas ar kurām mēs varam būt lepni, mums pieder lietas, kuras jāmīl un jāaizsargā un ir lietas pēc kurām mēs varam tiekties. Šī iemesla dēļ mēs negrasāmies atgriezties Kaukāzā," sacīja D.Medvedevs.
Savā uzrunā tautai Krievijas prezidents ierosināja veikt izmaiņas valsts konstitūcijā un pagarināt prezidenta pilnvaru termiņu no četriem uz sešiem gadiem. Tāpat, viņaprāt, līdz pieciem gadiem būtu jāpagarina arī Valsts domes sasaukuma termiņš, kas šobrīd ir četri gadi.
Viņš arī piedāvāja veikt izmaiņas Krievijas vēlēšanu likumā, lai valsts parlamentā tiktu pārstāvētas arī mazās partijas. "Es ticu, ka partijām, kas vēlēšanās saņem no pieciem līdz septiņiem procentiem vēlētāju balsu, varētu piešķirt vienu vai divus mandātus parlamentā. Tas ļautu izmantot parlamenta tribīni mazajām partijām, kas pārstāv pietiekami nozīmīga skaita cilvēku intereses," uzskata D.Medvedevs.