Meksikas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka šāda izspiegošana ir "nepieņemama, nelikumīga" un ir pretrunā labām valstu attiecībām.
Kā vēsta žurnāls, atsaucoties uz bijušā ASV izlūkdienestu darbinieka Edvarda Snoudena materiāliem, Kalderona izsekošanas operācija sākusies 2010.gada maijā un tās kodētais nosaukums bijis Flatliquid.
Pārtvertajos ziņojumos skarti Meksikas diplomātisko attiecību, ekonomikas un valsts drošības jautājumi.
Savukārt 2009.gada operācija bijusi vērsta pret Meksikas Sabiedriskās drošības ministrijas līdzstrādniekiem. Šīs operācijas rezultātā ASV Nacionālās drošības aģentūra (NSA) cita starpā ieguvusi arī informāciju par Meksikas narkokarteļiem.
ASV izspiegojušas arī pašreizējo Meksikas prezidentu Enriki Penju-Njeto laikā, kad viņš vēl tikai kandidējis uz augsto amatu. 2012.gada pavasarī ASV vairākas nedēļas sekojušas Penjas-Njeto un deviņu viņa tuvāko palīgu mobilajiem telefoniem. Kopumā runa ir par vairākiem tūkstošiem pārtvertu ziņojumu.
Brazīlijas laikraksts O Globo jau iepriekš ziņoja, ka atbilstoši tā rīcībā esošajiem materiāliem ASV spiegu tīkls bijis izvērsts visā Latīņamerikā. Spiegošanas mērķi bijuši ne tikai militāri, bet arī komercnoslēpumi, vēstīja O Globo.
Meksikas Ārlietu ministrija aicinājusi ASV prezidentu Baraku Obamu pabeigt izmeklēšanu saistībā ar medijos izskanējušajām apsūdzībām par Savienoto Valstu specdienestu veikto spiegošanu.
"Attiecībās starp kaimiņiem un partneriem šādai praksei nav vietas," norādīja ministrija.
Pagājušajā mēnesī G20 samitā Sanktpēterburgā Obama solīja izmeklēt iespējamo Brazīlijas prezidentes Dilmas Rusefas un Meksikas prezidenta izspiegošanu.
Penja-Njeto intervijā raidorganizācijai BBC norādīja, ka saņēmis no Obamas solījumu veikt izmeklēšanu un gadījumā, ja šāda izspiegošana patiešām notikusi, īstenot attiecīgas sankcijas.
Papildināta visa ziņa