"Runājot par ķīniešu lietotnēm cilvēku mobilajos tālruņos, es varu jums apliecināt, ka Savienotās Valstis nokārtos arī šo jautājumu. Es nevēlos apsteigt prezidentu [Donaldu Trampu], bet tas ir jautājums, ko mēs aplūkojam," intervijā telekanālam Fox News sacīja Pompeo.
Viņš norādīja, ka cilvēkiem vajadzētu lejuplādēt šādas lietotnes tikai tad, ja viņi vēlas, lai viņu privātā informācija nonāk Ķīnas Komunistiskās partijas rīcībā.
Reaģējot uz Pompeo izteikumiem, TikTok preses pārstāvis sacīja, ka TikTok nav augstākas prioritātes par "drošu lietotnes pieredzi" klientiem.
"Mēs nekad neesam nodevuši lietotāju datus Ķīnas valdībai un nedarītu to," paziņoja TikTok pārstāvis.
ASV politiķi vairākkārt kritizējuši TikTok, kas pieder Pekinā bāzētajam jaunuzņēmumam ByteDance, uzskatot to par draudu nacionālajai drošībai.
Indija jūnijā aizliedza 59 mobilās lietotnes, kas saistītas ar Ķīnu, tostarp TikTok un WeChat, bažījoties, ka tās rada apdraudējumu valsts drošībai.
Deli šādu lēmumu pieņēma laikā, kad abu valstu starpā izraisījās saspīlējums robežstrīda reģionā Himalajos. Sadursmēs Galvanas ielejā Ladākhā 15.jūnijā dzīvību zaudēja 20 Indijas karavīri.
ASV amatpersonas atzinīgi novērtēja Indijas lēmumu aizliegt šīs mobilās lietotnes.
Vašingtona jau ir vērsusi sankcijas pret Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotājiem Huawei un ZTE, apsūdzot tos Savienoto Valstu nacionālās drošības apdraudēšanā.