"Kopš manas pēdējās vizītes ASV Ukraina faktiski ir apturējusi Krievijas uzbrukumu," Vašingtonā forumā "Nemitīgā Ukrainas cīņa par brīvību" sacīja prezidents.
"Aptuveni 10 000 cilvēku ir gājuši bojā, vairāk nekā 2700 no viņiem ir Ukrainas karavīri, kas krituši apvienoto Krievijas un teroristisko spēku ugunī. Tas pārsniedz ASV zaudējumus Afganistānā pēdējo 15 gadu laikā," norādīja Porošenko.
Gūstā Ukrainas austrumos joprojām ir 120 Ukrainas karavīri, kuru atbrīvošanu Ukrainas varasiestādes nespēj panākt, bet Krievijas cietumos atrodas 11 Ukrainas politieslodzītie.
Rietumiem vajadzētu pastiprināt Krievijai noteiktās sankcijas un pievienoties ierobežojošiem soļiem, kurus noteikusi Kijeva, viņš piebilda.
Sankcijām ir jābūt spēkā tik ilgi, kamēr Krievija nebūs izmainījusi savu attieksmi pret kārtību pasaulē.
Viņš arī pauda pārliecību, ka vēlēšanu sarīkošana Donbasā, kā to paredz Minskas vienošanās, tuvākajā laikā nebūs iespējama.
"Šīs vēlēšanas ir iespējamas vienīgi tajā gadījumā, ja Krievija izpildīs Minskas vienošanās nosacījumus, kas skar drošības sfēru un nemanipulēs ar frāzi "vietējo vēlēšanu sarīkošana atbilstoši Ukrainas likumiem un starptautiskajiem standartiem"."
""Brīvas un taisnīgas vēlēšanas" nozīmē, ka vēlēšanām jābūt brīvām un ka tām ir jābūt taisnīgām," sacīja Porošenko.
Ukraina "nevar pieņemt Donbasa okupācijas leģitimizāciju vai vēlēšanu farsu, vai Krievijas izpratni par brīvām un taisnīgām vēlēšanām," sacīja Porošenko, uzsverot, ka pēdējai "nav nekāda sakara ar demokrātiskajiem standartiem".
"Vēlēšanas var kļūt iespējamas, ja starptautiskā sabiedrība vienosies par paplašinātas, nopietni bruņotas EDSO policijas misijas izvēršanu Donbasā, lai garantētu drošību līdz vēlēšanām, to gaitā un pēc tām," uzsvēra Porošenko.
Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.