Pēc E. Snoudena vārdiem, Vašingtona dažu pēdējo gadu laikā īstenojusi vairāk nekā 61 tūkstoti hakeru uzbrukumu visā pasaulē, un ievērojama to daļa bijusi vērsta pret Ķīnu un Honkongu. „Mēs iekļūstam lielajos interneta serveros, un tas ļauj mums piekļūt pie informācijas par datu apmaiņu starp simtiem tūkstošu datoru bez nepieciešamības uzlauzt katru no tiem atsevišķi,” paziņoja E. Snoudens.
Viņš uzsvēra, ka ASV uzmana Ķīnas datorsistēmas kopš 2009. gada. Par uzbrukumu mērķiem kļūst par šīs valsts ierēdņi, uzņēmēji un studenti. Tā starp IP adresēm, kuru sarakstu E. Snoudens nodevis laikraksta rīcībā, atrodama Honkongas Universitāte, kura neatrodas neviena militārā struktūra. Laikraksts gan atzīmē, ka tam nav iespēju pārbaudīt E. Snoudena sniegtās informācijas patiesumu.
Vēl tikai pirms nedēļas Savienoto Valstu valdība neizrādīja nekādu cieņu pārējai pasaulei, īstenojot savus plānus. Bet par visu ir jāatbild,” sacīja E. Snoudens. Viņš arī norādīja uz ASV „liekulību”, sakot, ka tās ir gatavas izmantot jebkādus līdzekļus, lai slēptu savus noziegumus, tajā skaitā arī apsūdzību par pašu veiktajām darbībām izvirzīšanu citām valstīm. Jāatgādina, ka ASV varas iestādes vairākkārt apgalvojušas, ka Ķīnas militārie hakeri uzlauž to datu bāzes. Pekina šīs apsūdzības vienmēr noraida, īpaši uzsverot, ka Vašingtona ne reizes nav iesniegusi nekādus konkrētus pierādījumus.
E. Snoudens arī norādījis, ka plāno palikt Honkongā, „kamēr netiks no tās padzīts”. Viņš arī gatavojas tiesā apstrīdēt iespējamo ASV mēģinājumu panākt viņa izdošanu. ASV pret viņu jau ierosināta krimināllieta par kaitējuma nodarīšanu nacionālajai drošībai.