Vismaz 17 ievainoto atrodas kritiskā stāvoklī, bet vēl vismaz 25 ievainoto veselības stāvoklis tiek raksturots kā smags. Sākotnēji tika ziņots par diviem bojāgājušajiem. Aculiecinieki tikmēr stāsta par lielu skaitu cilvēku, kam sprādzienos norauti locekļi, kā arī min pat 25-30 sprādzienu upurus.
Iepriekš tika ziņots, ka vēl viens sprādziens noticis Bostonas Kenedija bibliotēkā, taču vēlāk šī informācija noliegta. Vienā no ēkas palīgtelpām bija izcēlies ugunsgrēks, un tas neesot saistīts ar abiem iepriekšējiem sprādzieniem.
Pirmais spridzeklis eksplodēja nepilnu desmit metru attālumā no finiša līnijas, aptuveni plkst. 14:50 pēc vietējā laika (plkst. 21:50 pēc Latvijas laika), vairāk nekā četras stundas pēc maratona sākuma brīža, kad joprojām turpināja finišēt daudzi no aptuveni 27 tūkstošiem tā dalībnieku. Dažas sekundes vēlāk netālu nogranda nākošais sprādziens. Kā vēsta BBC, atsaucoties uz aculieciekiem, pēc pirmā sprādziena pacēlies aptuveni 15 metrus augsts dūmu mākonis.
Skrējiens tika apturēts, notikuma vietā ieradās ugunsdzēsēji, policija un nacionālā gvarde, kā arī desmitiem ātrās palīdzības automašīnu. Tika evakuēti apkārtējo māju iedzīvotāji, tāpat tika ziņots, ka policija atradusi vēl vismaz vienu nesprāgušu spridzekli. Nav apstiprinājusies sākotnējā informācija par daudziem atrastiem spridzekļiem, jo visi aizdomīgie priekšmeti izrādījās cilvēku panikā bēgot pamestās mantas.
Virs Bostonas arī tika noteikta lidojumiem aizliegtā zona, bet pārslodzes dēļ ar traucējumiem darbojās daudzi interneta portāli un mobilie sakari. Pēdejā iemesla dēļ izplatījās baumas, ka mobilie sakari atslēgti pēc varas iestāžu rīkojuma - lai nepieļautu spridzekļu uzspridzināšanu no attāluma.
Tiek vēstīts, ka aizdomās par saistību ar sprādzieniem tiek turēts viens no cietušajiem, jo Bostonas slimnīcā apsardze norīkota kādam Saūda Arābijas pilsonim, kas guvis ievainojumu kājā, bet šobrīd izmeklētāji vēl nespēj pateikt, vai vīrietis ir iesaistīts sprādzienu organizēšanā un viņš oficiāli nav aizturēts.
Pagaidām nav skaidrs, kas varētu būt sarīkojis sprādzienus, jo iepriekš nav saņemti nekādi draudi, tāpat neviens nav uzņēmies atbildību par notiekošo. Vienlaikus ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) un amatpersonas nešaubās, ka sprādzieni ir terora akti.
FIB izmeklētāji izplatījuši rīkojumu vietējai policijai meklēt „tumšādainu
vai melnādainu vīrieti”, kas varētu būt saistīts ar sprādzieniem, vēsta
CNN. Vīrietis ar melnu mugursomu pār pleciem centies iekļūt aizliegtajā
zonā tikai apmēram piecas minūtes pirms sprādzieniem.
Arī ASV prezidents Baraks Obama uzrunā sacīja, ka nav zināms, "kurš un kādēļ to izdarījis", vienlaikus paziņojot, ka ASV ir apņēmības pilnas notvert sprādzienu sarīkotājus. "Mēs joprojām nezinām, kas tos sarīkoja un kāpēc, tomēr variet būt pārliecināti: mēs to noskaidrosim. Mēs noskaidrosim, kas to pastrādāja. Mēs noskaidrosim, kāpēc viņi to izdarīja. Visi grupējumi, kas par to ir atbildīgi, izjutīs visu likuma spēku," uzsvēra Obama. "Amerikāņu tauta šovakar aizlūgs par Bostonu, un arī Mišela un es sūtām mūsu dziļāko līdzjūtību upuriem," sacīja ASV prezidents.
Reaģējot uz Bostonā notikušajiem sprādzieniem, daudzviet ASV īstenoti īpaši drošības pasākumi. Savukārt Londonas maratona organizētāji paziņojuši, ka, neskatoties uz Bostonā notikušo traģēdiju, Londonas maratons netiks atcelts un notiks svētdien, kā plānots, lai gan policija informēja, ka tiks pārskatīti drošības pasākumu plāni.
Jāuzsver, ka Bostonas maratons ir viens no ASV prestižākajām sporta notikumiem, kurš
šogad notika jau 117.reizi un ir pasaules senākais ikgadējais maratons.
Sacensības katru gadu vēro apmēram pusmiljons skatītāju. Mediju
uzmanības ziņā ar Bostonas maratonu ASV spēj konkurēt tikai Nacionālās
futbola līgas (NFL) finālspēle jeb Super Bowl.