"Domāju, ka draudi pieaug ar katru dienu un mēs esam procesā, lai atrisinātu šo problēmu," viņš teica.
Taujāts komentēt Ziemeļkorejas šonedēļ īstenoto ballistiskās raķetes testu, Makmāsters pauda, ka Tramps ir apņēmies panākt Korejas pussalas kodolatbruņošanu. Kā zināms, Ziemeļkoreja ir izteikusies, ka ar jauno Hwasong-15 raķeti spēj nogādāt kaujas galviņu līdz jebkurai vietai ASV kontinentālajā daļā.
Ķīna, kas ir Ziemeļkorejas sabiedrotais un kam ir "milzīga ekonomiskā vara" pār šo izolēto un komunistisko valsti, apsver stingrākas ekonomiskās sankcijas pret Ziemeļkoreju. Pēc Trampa padomnieka teiktā, Ķīna varētu, piemēram, ierobežot naftas produktu piegādi Ziemeļkorejai, kas tieši ietekmētu arī izdarības ar ballistiskajām raķetēm.
"Ja nav degvielas, tad nevar arī īstenot raķešu lidojumus," viņš teica un piebilda, ka šādas sankcijas pret kareivīgo Ziemeļkoreju "šajā gadījumā būtu 100% piemērotas".
"Ir veidi, kā atrisināt šo problēmu citos veidos nevis ar bruņotu konfliktu, taču tā ir kā sacensība, jo [Kims Čen Uns] nāk aizvien tuvāk un vairs nav daudz laika," izteicies Makmāsters.
Jau vēstīts, ka pēc vairāk nekā divu mēnešu "klusuma pauzes" Ziemeļkoreja novembra beigās izmēģinājusi ballistisko raķeti ar līdz šim visaugstāko darbības rādiusu.
Ziemeļkoreja bija izpelnījusies atzinīgus vārdus, piemēram, no Krievijas, ka vairs nerīko provokatīvus raķešu izmēģinājumus un kodolizmēģinājumus, taču nu redzams, ka Kima Čen Una režīms kursu mainīt negrasās.
Savukārt aizsardzības eksperti izteikušies, ka Ziemeļkorejā izstrādātā jaunā Hwasong-15 raķete ir vērā ņemams sasniegums ne tikai Ziemeļkorejas, bet pasaules kontekstā.
yoyomoyo
Kas
Labais