Savu pozīciju attiecībā uz šī termina lietošanu Makmāsters darījis zināmu vairākām Baltā nama amatpersonām.
Avots, kurš bijis klāt sarunas brīdī, kad Makmāsters ceturtdien ticies ar Nacionālās drošības padomes amatpersonām, izteicies, ka "nevēlas to (terorismu - red.) saukt par "radikālā islāma terorismu", tāpēc ka teroristi savā būtībā paši ir anti-islāmiski". Šī frāze, viņaprāt, uzliekot negatīvu zīmogu veselai reliģijai, un šajā jautājumā viņš (Makmāsters) "nevar būt vienā laivā" kopā ar tiem, kuriem ir pretēji uzskati".
Vairāki avoti apstiprinājuši, ka pēc tam, kad Makmāsters darījis zināmu savu nostāju, gaisotne telpā bija jūtami saspīlēta, vairāki darbinieki savstarpēji esot apmainījušies ar neizpratnes pilniem skatieniem. Sarunas dalībnieki The Guardian atklāja, ka klātesošos ļoti pārsteidzis tas, kā Makmāstera uzskati kontrastē ar prezidenta Trampa retoriku. Jāatgādina, ka Tramps vairākkārt publiski licis manīt, ka terorismam ir "islāma seja".
Makmāsters bijis visnotaļ noteikts kādā citā pozīcijā, kas arī gluži nesaskan ar Trampa uzskatiem. Proti, ģenerālleitnats skaidri norādījis, ka uztver Krieviju kā ASV sāncensi.
Jāatgādina, ka iepriekšējais Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieks Maikls Flinns bija spiests atkāpties no amata, jo viceprezidentam Maikam Pensam bija sniedzis maldinošu informāciju apr saviem kontaktiem ar Krievijas amatpersonām.
Makmāstera sasauktā sapulce arī iezīmē citu darba stilu, krietni atšķirīgu no Flinna. Flinns 24 dienu laikā, ko pavadīja amatā, sasaucis tikai vienu sapulci, turklāt lielai daļai padoto nav devis darba uzdevumus. Turpretī Makmāsters sācis e-saraksti ar saviem padotajiem pirmajā darba dienā kopš stāšanās amatā.
Portāls Diena.lv jau rakstīja par Makmāsteru, kurš aizvien ir aktīvajā militārajā dienestā. Viņš ir vēstures zinātņu doktors un militārajās aprindās zināmas grāmatas autors. Tajā viņš skarbi kritizējis ASV administrāciju un bruņoto spēku augstāko virsniecību par haotisku un nekonkrētu politiku, kura bija Savienotajām Valstīm apkaunojošā Vjetnamas kara cēlonis. Arī pats ģenerālleitnants pabijis grāmatas varoņa lomā. Par viņa vadīto kauju Līča kara laikā rakstīja Toms Klensijs 1994.gadā izdotajā grāmatā Armored Cav. 1991.gada 26.februārī notikušās kaujas laikā, par spīti pamatīgam skaitliskajam pārspēkam, Makmāstera komandētā vienība ar deviņiem tankiem spēja iznīcināt aptuveni 80 Irākas Republikas gvardes tankus.
Trampa nacionālās drošības padomnieks rosina nelietot terminu "radikālā islāma terorisms"
Jaunieceltais ASV prezidenta Donalda Trampa nacionālās drošības padomnieks Herberts Reimonds Makmāsters, kurš ir vēstures doktors, cienīts virsnieks un slavenas Līča kara kaujas veterāns, rosina izvairīties no termina "radikālā islāma terorisms" lietošanas, vēsta pasaules mediji, atsaucoties uz informētiem avotiem Trampa administrācijā. Ja var ticēt izskanējušajām ziņām, Makmāsters licis noprast, ka šī frāze nepamatoti uzliek terorisma zīmogu veselai reliģijai. Šāda pozīcija, visticamāk, būtiski kontrastē ar lielāko daļu citu ietekmīgu Trampa administrācijas darboņu uzskatiem, vēsta The Guardian.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.