Balstvakcinācijas devu šīs iedzīvotāju grupas varēs saņemt, ja būs pagājuši vismaz seši mēneši kopš vakcinācijas kursa pabeigšanas.
"Mēs saskatām ļoti ciešu sakarību - jo augstāka vakcinācijas aptvere, jo zemāka koronavīrusa izplatība reģionā," preses konferencē norādījis ministrs.
Viņš arī atgādinājis, ka no jaunatklātajiem inficēšanās gadījumiem gandrīz 70% konstatēti cilvēkiem, kuri nav vakcinējušies, un arī slimnīcās nonāk galvenokārt nepotēti pacienti.
Ieteikumu sākt balstvakcināciju cilvēkiem no 65 gadu vecuma un aprūpes namu iemītniekiem no 18 gadu vecuma sniegusi Nacionālā imunoprofilakses ekspertu komisija.
Vienlaikus tā norādījusi, ka lielākā uzmanība pašlaik jāpievērš tai sabiedrības daļai, kas vēl nav vakcinēta, galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēkiem, ja Igaunija grib novērst nopietnus saslimšanas gadījumus un veselības aprūpes sistēmas pārslodzi.
Pēc ekspertu domām, balstvakcinācija visiem sabiedrības locekļiem var tikt piedāvāta ne agrāk kā astoņus mēnešus pēc sākotnējā vakcinācijas kursa pabeigšanas. Turklāt neatkarīgi no tā, ar kuru vakcīnu cilvēks potēts iepriekš, viņi iesaka balstvakcinācijai izmantot "Pfizer/BioNTech" vakcīnu.
Cilvēkus vecumā no 65 gadiem Igaunijā potēs galvenokārt ģimenes ārstu praksēs, bet aprūpes iestādēs par to gādās aprūpes pakalpojumu sniedzēji.