Kā norādījis premjers, Igaunija jau pieņēmusi savus lēmumus šai jautājumā, kas skar gan sabiedrības veselību, gan pārrobežu tirdzniecību.
"Runājot par pārrobežu tirdzniecību, mēs esam pieņēmuši savu lēmumu gan attiecībā uz vieglo, gan stipro alkoholu - mīnus 25% no 1.jūlija. Redzam, ka jaunā Somijas valdība - gluži pretēji - gatavojas paaugstināt alkohola akcīzes nodokli. Šo jautājumu katra valsts risina individuāli un autonomi," viņš piebildis.
Jautājumā par to, vai Igaunija varētu pieņemt vēl kādu lēmumu par tālāku alkohola akcīzes nodokļa pazemināšanu, Ratass uzsvēris, ka pašreizējā valdība to neplāno darīt.
Jau ziņots, ka Latvijas Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu vairākums trešdien piekrita likumprojektu par grozījumiem likumā par akcīzes nodokli iekļaut ceturtdienas parlamenta sēdes darbakārtībā, lūdzot minētajam likumprojektam noteikt steidzamību un to divos lasījumos izskatīt vienā sēdē.
Komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (AP) uzsvēra, ka Igaunija ļoti strauji pieņēmusi grozījumus akcīzes likumā un tas ietekmē Latvijas pierobežas nodarbinātību un ieņēmumus valsts budžetā.
Likums stātos spēkā 1.jūlijā, vienlaikus ar Igaunijā paredzēto alkohola akcīzes nodokļa pazeminājumu par 25%.
Kā šīs nedēļas sākumā paziņoja Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), ja Igaunija lauzusi vienošanos ar Latviju par pakāpenisku nodokļa izlīdzināšanu un sākusi "šo karu", tad Latvijai neatliek nekas cits kā atbildēt ar attiecīgu akcīzes samazinājumu.
Irlielāmērāticams
Pareizaisvirsraksts
Diagnoze