Dž. Carnajevam izvirzītas apsūdzības 30 punktos. Viņš tiek vainots masu iznīcināšanas līdzekļu izmantošanā, kā arī sprādziena sarīkošanā publiskā vietā. 17 apsūdzības punktu ir tik smagi, ka ļauj pieprasīt nāvessodu. Masačūsetsas štatā, kurā atrodas Bostona, jau kopš 1984. gada ir aizliegts sodīt ar dzīvības atņemšanu. Taču, tā kā maratona terora aktu skata federālā tiesa, likumdošana par Dž. Carnajevam izvirzītajām apsūdzībām ļauj piespriest nāvessodu.
Pats Dž. Carnajevs noliedza savu vainu visās viņam uzrādītajās apsūdzībās. "Neesmu vainīgs," tiesā paziņoja 19 gadus vecais čečens. Kā aģentūrai AP norādījuši eksperti, Dž. Carnajeva lietā izšķirošs būs tas, vai valdībai izdosies pierādīt, ka jaunietis pirms tam rūpīgi gatavojies un plānojis uzbrukumu.
Līdz šim bija izskanējušas ziņas, ka Dž. Carnajevu iedvesmojis viņa brālis Tamerlans, kurš esot izplānojis noziegumu un pārliecinājis tajā iesaistīties arī Dž. Carnajevu. Tomēr līdzšinējās izmeklēšanas rezultāti mudina to apšaubīt.
Dž. Carnajevs internetā aktīvi meklējis ar terorismu saistītu informāciju un lejupielādējis virkni radikālu materiālu, tostarp starptautiskās teroristu organizācijas Al Qaeda veidoto tīmekļa žurnālu Inspire, kurā atrodamas publikācijas, kā pagatavot spridzekļus. Arī uz laivas malām, kurā puisis slēpās no policijas, viņš uzrakstījis, ka atriebjas ASV valdībai par nevainīgu musulmaņu slepkavošanu.
ASV un visu pasauli satricināja 15. aprīļa notikumi, kad Bostonas maratonā pie finiša taisnes eksplodēja divi spridzekļi. Sprādzienā gāja bojā trīs un tika ievainoti vairāk nekā 260 cilvēku. Daudzi cietušie zaudēja ķermeņa locekļus un kļuva par invalīdiem.
Policija kā vainīgos identificēja 19 un 26 gadus vecos brāļus. Meklēšanas operācijā vecākais brālis gāja bojā, bet jaunākais tika smagi ievainots.