Ģenerālsekretārs aicināja visas reģiona valstis piedalīties tajā un sniegt savu ieguldījumu konferences sekmīgā iznākumā. Bans arī pauda atzinību Arābu līgas lēmumam apsvērt šo konferenci "nopietnā un konstruktīvā veidā".
Izraēla un Irāna nav paziņojušas, ka plānotu šajā pasākumā piedalīties. Izraēlai un Rietumiem ir aizdomas, ka Irānas kodolprogrammas mērķis ir kodolieroču radīšana, bet Teherāna stūrgalvīgi apgalvo, ka tā domāta tikai un vienīgi civiliem mērķiem. Izraēla iespējamo Irānas kodolbruņojumu uzskata par apdraudējumu savai pastāvēšanai un pieļauj militāra uzbrukuma iespēju Irānas kodolobjektiem.
Izraēla tiek uzskatīta par vienīgo Tuvo Austrumu kodolvalsti, kaut arī oficiāli Telaviva to nedz apstiprina, nedz noliedz. Izraēla arī nav parakstījusi Kodolieroču neizplatīšanas līgumu, ar kuru tiek pārraudzīta un ierobežota kodoltehnoloģiju attīstība, bet ir ANO Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) dalībvalsts.
Izraēlas Atomenerģijas komisijas (IAEC) priekšsēdētājs Šauls Horevs paudis viedokli, ka situācija Tuvajos Austrumos pagaidām nesekmē no kodolieročiem brīvas zonas izveidošanu, piebilstot, ka stimulam ir jānāk no paša reģiona iekšienes.