ANO ģenerālsekretāra īpašais sūtnis Lībijā Īans Mārtins norādīja, ka panākts labs progress attiecībā uz valsts pirmo demokrātisko vēlēšanu sarīkošanu, taču kaujinieku pārvaldītie cietumi ir viens no "nopietnajiem šķēršļiem" uz likuma varas iedibināšanu. "Joprojām turpinās slikta izturēšanās pret aizturētajiem un spīdzināšana," ANO Drošības padomē pavēstīja Mārtins. ANO misija ir izteikusi "dziļu satraukumu" par trīs cilvēku bojāeju valdības pārvaldītā aizturēšanas centrā Misrātā aprīlī.
Pēc Mārtina teiktā, ir "ticama informācija", ka ieslodzīto nāves cēlonis bija spīdzināšana un tajā pat cietumā tiekot spīdzināti vēl septiņi cilvēki. Izskanējušas arī sūdzības par spīdzināšanu cietumos Tripolē, Zāvijā un Zintānā, sacīja Mārtins.
ANO oktobrī paziņoja, ka revolucionāro brigāžu cietumos atrodas 7000 ieslodzīto, pat pašlaik oficiālajos un slepenajos cietumos vēl atrodas ap 4000.
Tieslietu ministrijai pašlaik ir 31 ieslodzījuma centrs ar aptuveni 3000 cietumnieku, taču daudzi no tiem tiek pārvaldīti kopīgi ar revolucionārajām brigādēm, kas joprojām ir ietekmīgs spēks.