"2008.gada 17.februāra deklarācija nav starptautisko tiesību pārkāpums," paziņoja tiesas prezidents Hisasi Ovada.
Tiesas lēmums ir rekomendējošs ANO Ģenerālajai asamblejai.
Serbija pirms sprieduma pasludināšanas pavēstīja, ka Kosovas atdalīšanās atzīšana radīs bīstamu precedentu.
"Neviena robeža pasaulē un reģionā nebūs droša", ja tiesa atzīs Kosovas atdalīšanos, Hāgā pavēstīja Serbijas ārlietu ministrs Vuks Jeremičs.
Viņš vienlaikus brīdināja, ka nedrīkst izdarīt secinājumus pirms rūpīgas tiesas lēmuma izanalizēšanas.
"Šis process beigsies ANO Ģenerālajā asamblejā, kurai ir jāapstiprina tiesas lēmums un jāizdara politisks secinājums par ejamo ceļu," sacīja Jeremičs.
Pirms tam trešdien ar Kosovas premjerministru Hašimu Tači tikās ASV viceprezidents Džo Baidens, kurš "atkārtoti apliecināja pilnu ASV atbalstu neatkarīgai, demokrātiskai un multietniskai Kosovai, kuras nākotne ir stingri saistīta ar Eiropas un eiroatlantiskajām institūcijām".
Kosova pasludināja neatkarību no Serbijas 2008.gada februārī, un līdz šim tās valstiskumu atzinušas 69 pasaules valstis - to vidū arī ASV un 22 no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm.
Serbija vērsās augstākajā ANO tiesā, jo tā apstrīd Kosovas neatkarības deklarācijas likumību.
Kopš Starptautiskās tiesas izveidošanas 1946 gadā tā pieņēmusi 25 rekomendējošus viedokļus, šādi veicot savu uzdevumu starptautisko juridisko strīdu atrisināšanas laukā.
Tikmēr Kosovā izvietoto NATO miera uzturēšanas spēku (KFOR) komandieris paziņojis, ka KFOR ir gatavi jebkuram vardarbības uzliesmojumam, kas varētu izcelties pēc ICJ atzinuma pasludināšanas.
"Uz vietas mums nekas neliecina par nervozitāti vai jebkādiem sagaidāmajiem draudiem," žurnālistiem sacīja ģenerālis Markuss Bentlers.
Tomēr viņš piebilda: "Mūsu klātbūtne būs manāma. Mēs nevienu nevēlamies iebiedēt, taču mēs esam gatavi atbildēt uz jebkura veida vardarbību."