Salīdzinot ar 2009. gadu šis rādītājs ir pieaudzis par 19 procentiem, pie kam divas reizes palielinājies to amerikāņu skaits, kuri sociālās pretrunas uzskata par „ļoti spēcīgām”, sasniedzot 30 procentus – pašu augstāko rādītāju visā šādu pētījumu vēsturē, kas sākas 1987. gadā.
Īpaši cilvēku, kuri redz pretrunas starp bagātajiem un nabadzīgajiem, skaits ir palielinājies balto amerikāņu starpā (no 43 līdz 65 procentiem). Melnādaino valsts iedzīvotāju vidū šādu cilvēku skaits palielinājies par astoņus procentpunktiem līdz 74 procentiem afroamerikāņu, bet spāniski runājošo vidū – par 6 procentiem, līdz 61 procentam. Republikāņu vidū šādu konfliktu saredz 55 procenti, demokrātu vidū – 73 procenti šo partiju atbalstītāju.
Tāpat pētījuma gaitā noskaidrojies, ka pretrunas starp bagātajiem un nabadzīgajiem amerikāņi uzskata par būtiskākām, nekā pretrunas, kuri pastāv starp imigrantiem un vietējiem iedzīvotājiem, vai arī starp melnajiem un baltajiem amerikāņiem.
Jāpiebilst, ka par sociālās spriedzes pieauguma ASV pašu redzamāko pazīmi ir kļuvušas kustības Okupē Volstrītu dalībnieku akcijas, kuru gaitā tūkstošiem cilvēku protestē pret nevienlīdzību sabiedrībā un finanšu sektora visatļautību.