Laika posmā no janvāra līdz septembrim ES teritorijā reģistrēti vairāk nekā 112 000 nelegālo imigrantu, salīdzinot ar aptuveni 77 000 šajā periodā pirms gada.
Vislielākais nelikumīgo iebraucēju skaits šogad fiksēts martā, kad notverti 20 000 nelegālo imigrantu.
Gadu desmitiem valdījušā režīma gāšana Tunisijā un pilsoņu karš Lībijā uz laiku padarīja Maltu un Itāliju par nelikumīgo iebraucēju iecienītākajiem vārtiem uz Eiropu. Nelabvēlīgo laikapstākļu un jauno varasiestāžu atjaunotās kontroles dēļ nelegālo imigrantu skaits šajās valstīs ievērojami sarucis.
Tikmēr joprojām nelegālo imigrantu bieži izmantots ceļš uz Eiropu ir Turcijas un Grieķijas robeža, kuru oktobrī nelikumīgi mēģināja šķērsot 9600 cilvēku, kas ir par 20% vairāk nekā šajā pašā mēnesī pērn.
Vidēji ik dienu Eiropā nelikumīgi izdevies iekļūt 300 cilvēkiem, norāda Frontex direktora vietnieks Hils Ariass Fernandess.
Viņš velta kritiskus vārdus Grieķijai un Turcijai par nepietiekamo aizturēšanas centru skaitu un reparācijas līgumu trūkumu ar imigrantu izcelsmes valstīm, jo īpaši Afganistānu.
Turklāt, pēc Frontex ekspertu novērtējuma, fakts, ka Turcija daudziem iebraucējiem nepieprasa vīzas, to padara par pievilcīgu pirmo pieturas punktu nelegālo imigrantu ceļā uz Eiropu.
Varasiestāžu centieni ierobežot nelegālo iebraucēju iekļūšanu Eiropā pa tradicionālajiem maršrutiem vairojuši citu iespēju popularitāti. Proti, aizvien vairāk nelegālo imigrantu Eiropā nokļūst, caur Maķedoniju, Serbiju un Ungāriju ierodoties Austrijā, kur pieķerto nelegālo imigrantu skaits pieaudzis par 35%.
Tikmēr kopš vīzu režīma mīkstināšanas ar Albāniju samazinājies nelegālo imigrantu skaits no šīs valsts.