Ekonomikas problēmas
Pateicoties saviem partneriem no Ziemeļu līgas (ZL), S.Berluskoni labēji centriskais bloks ieguvis pārliecinošu vairākumu gan parlamenta apakšpalātā, gan augšpalātā (Senātā). Ksenofobiski un protekcioniski noskaņotā ZL negaidīti ieguvusi 8% vēlētāju balsu, vēsta Reuters. Tādēļ nav pārsteigums, ka S.Berluskoni kā vienu no savas valdības galvenajiem uzdevumiem izvirzījis cīņu ar nelegālajiem imigrantiem, kurus daudzi itāļi uzskata par cēloni augstajam noziedzības līmenim valstī.
Tomēr kā svarīgākos savas valdības uzdevumus S.Berluskoni uzskaitīja ekonomikas reformu nepieciešamību, Neapoles atkritumu krīzes atrisināšanu un nacionālās aviokompānijas Alitalia glābšanu. Viņa priekšvēlēšanu kampaņā tika solīts samazināt nodokļus un valsts parādu, liberalizēt ekonomiku. Itālijas ekonomika cieš no zemas produktivitātes un augstā eiro kursa, tādēļ jaunieši, pensionāri un zemu atalgoti strādājošie izjūt lielu ekonomikas spiedienu. Tomēr daudzi kritiķi atgādina, ka S.Berluskoni iepriekšējā valdība, kas bija pie varas no 2001. līdz 2006.gadam, nav spējusi izpildīt dāsnos solījumus.
Cīņa pret atkritumiem
S.Berluskoni sacīja, ka viņa jaunizveidotās valdības pirmā sēde notiks Neapolē, kas jau vairākus mēnešus grimst atkritumos. "Es došos prom tikai tad, kad būšu pārliecināts, ka esmu atradis galīgo risinājumu," solīja S.Berluskoni.
Atkritumu krīze šajā Itālijas dienvidu pilsētā sākās decembrī, bet līdz šim veiktie pasākumi nav bijuši pietiekami veiksmīgi, lai to izbeigtu, raksta BBC. Valdības galīgais sastāvs tikšot paziņots nedēļas laikā.
Divu iespējamo ministru vārdi jau nosaukti. Par Itālijas ārlietu ministru S.Berluskoni iecerējis iecelt pašreizējo Eiropas Savienības tieslietu un drošības komisāru Franko Fratīni, bet ekonomikas ministra postenis piesolīts koalīcijas partneru ZL pārstāvim Džulio Tremonti.
Pirmo reizi kopš neatminamiem laikiem Itālijas parlamentā nav iekļuvuši ne komunisti, ne sociālisti. Šajā parlamenta sasaukumā būs pārstāvētas tikai sešas partijas, kas ir krietni vien mazāk par divdesmit partijām, kas iekļuva parlamentā pēc 2006.gada vēlēšanām. Tas varētu atvieglot darbu valdībai, lai veiktu tik nepieciešamās valsts ekonomikas reformas.
Izskatās, ka S.Berluskoni saglabājis iepriekšējā valdīšanas reizē iegūtās draudzīgās attiecības ar pasaules lielvalstu līderiem. Kremlis paziņojis, ka V.Putins atceļā no vizītes Lībijā šonedēļ tiksies ar S.Berluskoni, informē AP.
Abi senie draugi satiksies ceturtdien Sardīnijas salā, kur itāļu mediju magnāts jau iepriekš ir uzņēmis Krievijas prezidentu.