Mēnesi pirms parlamenta ārkārtas vēlēšanām iesaistoties vēlēšanu kampaņā, T. Blērs uzsvēra, ka konservatīvo līdera Deivida Kemerona solījums līdz 2017. gada beigām organizēt referendumu par britu dalību ES, ja toriji uzvarēs vēlēšanās, "pārklāj pār britu ekonomiku nenoteiktības apmetni, atturot ārzemju firmas no investīcijām karalistē".
Blērs arī minēja, ka Kemerona solījums par referendumu bijis kā piekāpšanās manevrs, lai iegūtu daļu no to vēlētāju balsīm, kuri citādi atbalstītu pret ES atklāti noskaņoto Apvienotās Karalistes Neatkarības partiju (UKIP).
Pats Kemerons nosodījis Blēra izteikumus par ES referendumu, intervijā Daily Mail sakot, ka "ir ļoti augstprātīgi apgalvot, ka nevar britu tautai uzticēt pašai izvēlēties savu nākotni".
Taču biznesa līderu izteikumi liecina, ka Blērs ierunājies par viņiem aktuālām bažām.
Kampaņas Business for News Europe direktore Lūsija Tomasa izteikusies, ka biznesam nepieciešama noteiktība, savukārt draudi, ka briti var izvēlēties pamest ES jau tagad, liekot nogaidīt ar lēmumiem par investīcijām. Turklāt jau esot skaidrs, ka britu izstāšanās no ES apdraudētu atsevišķu biznesa nozaru turpmāko pastāvēšanu karalistē vispār.
Britu Rūpniecības konfederācijas ģenerāldirektora vietniece Katja Hola savukārt teikusi, ka "lēmums par referenduma organizēšanu ir jāpieņem valdībai un vēlētājiem, taču nozīmīgs biznesa pārstāvju vairākums skaidri licis noprast, ka vēlas palikt reformētā Eiropas Savienībā".
sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā