Čečenijā jaunas sadursmes
Maskavai lojālais Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs iepriekš apgalvoja, ka bruņoto cīņu Čečenijā turpina tikai daži desmiti separātistu. Tā kā viņu pretestība faktiski ir apspiesta, Krievija varēja pieņemt lēmumu par 1999.gadā sāktās "pretterorisma operācijas" izbeigšanu. Maskavas amatpersonas atzina, ka ekonomikas krīzes laikā nav izdevīgi turēt Čečenijā vairāk nekā 50 000 karavīru lielu kontingentu, kas cīnās pret nelielām separātistu grupiņām. Maskava plāno izvest no Čečenijas ap 20 000 karavīru.
Saskaņā ar ekspertu aprēķiniem desmit gadu ilgā "pretterorisma operācija" Krievijai izmaksāja vismaz 150 līdz 200 miljardus rubļu (2,4 līdz 3,2 miljardi latu). Čečenijas atjaunošanas programma paredz, ka šis reģions no federālā budžeta saņems 30 miljardus rubļu (477 miljoni latu gadā. Šāds naudas pieplūdums varētu vēl vairāk palielināt R.Kadirova varu Čečenijā.
Daļa ekspertu uzskata, ka Kremlis pāragri pasludinājis uzvaru Čečenijas karā, jo separātisti nav atteikušies no sapņa par Čečenijas neatkarību. "Kadirovs tiks galā ar bandītu izlēcieniem, bet nav zināms, vai viņam izdosies apslāpēt separātisko noskaņojumu," laikrakstam Trud stāsta militārais analītiķis Anatolijs Cigaņoks. Čečenijas iedzīvotāji vēsta, ka drošības stāvoklis republikā ir uzlabojies. "Vismaz nedzird šaušanu un ielās neredz tankus," raidsabiedrībai BBC stāsta Groznijas iedzīvotājs Ibrahims. Krievija arīdzan sola atcelt ierobežojumus ārvalstu žurnālistu darbībai Čečenijā.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.