Turpretim optimisti uzsver, ka vēl nekad tik daudzas valstis jau pirms konferences sākšanās nav devušas tik konkrētus solījumus rīkoties, lai globālo sasilšanu samazinātu.
Nevilšus ir sanācis, ka šāgada konference būs īpaša tieši Francijas galvaspilsētai, jo notiek tikai dažas nedēļas pēc terora uzbrukumiem Parīzē, kuros islāmisti nogalināja 130 cilvēku.
Francijas valdība jau uzreiz pēc traģēdijas paziņoja, ka neatcels pasākumu, jo tā būtu piekāpšanās teroristu diktātam. To pagājušajā nedēļā, uzņemot Baltajā namā Francijas prezidentu Fransuā Olandu, uzsvēra arī ASV prezidents Baraks Obama.
Tiesa gan, tā kā Francijā uz trim mēnešiem ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, drošības pasākumi ap konferences norises vietu un Parīzē vispār būs pastiprināti. Ir noteikti satiksmes ierobežojumi pilsētā un tās apkārtnē. Potenciālo apdraudējumu dēļ atcelti atsevišķi konferenci pavadošie sabiedriskie pasākumi pie konferenču centra, arī liela vides aizstāvju demonstrācija, kas bija paredzēta svētdien.
AFP atzīmē, ka šoreiz ir lielākas cerības panākt konkrētu vienošanos par rīcību, kuras rezultātā globālā sasilšana tiktu ierobežota līdz 2 °C salīdzinājumā ar pirmsindustriālo periodu, jo ap 170 valstu jau paziņojušas par brīvprātīgiem izmešu ierobežojumiem. Straujā tehnoloģiju attīstība padarījusi lētāku vēja un saules enerģijas izmantošanu. Tiesa gan, joprojām pastāvot domstarpības starp attīstīto un attīstības valstu sarunu vedējiem par to, kuram vairāk jādara kaitīgo izmešu samazināšanā un kuram par to jāmaksā.
Visu rakstu lasiet pirmdienas, 30.novembra, avīzē Diena!