Palīgā avarējušajam kuģim steidzās arī divi velkoņi. 187 metrus garajā un 28,5 tūkstošu tonnu smagajā prāmī Costa Allegra, iesauktā par kristāla kuģi, pirmdien izcēlās ugunsgrēks, kas atstāja to bez elektrības. Nelaimē, kuras iemesli aizvien nav skaidri, cietušo nav. Kuģis ar 636 pasažieriem un 413 apkalpes locekļiem sestdien atstāja Madagaskaru, bija paredzēts, ka tas jau otrdien pietauvosies Seišelās.
Indijas okeānā vērojama augsta Somālijas pirātu aktivitāte. Jūras laupītāji vairākkārt nolaupījuši jahtas, taču līdz šim nekad nav uzbrukuši prāmjiem. «Kuģis nav augsta riska zonā, taču mēs nevaram būt 100% droši,» Costa Crociere pārstāvis Džordžo Moreti stāstīja ziņu aģentūrai Reuters. Uz prāmja brauciena laikā jau atradās deviņi bruņoti pretpirātisma vienības locekļi, bet uz franču zvejas kuģa klāja ir vēl vairāki. Drošības nolūkos ap Costa Allegra patrulē lidaparāts.
Sākotnēji kuģi bija paredzēts vilkt uz Derošu salu, kas atrodas vistuvāk avārijas vietai. Evakuētos izmitinātu viesnīcā, lai pēc tam ar lidmašīnu pārvestu uz Seišelu lielāko salu Mae, kas atrodas aptuveni 230 kilometru attālumā. Taču, kā ziņoja raidsabiedrība BBC, pēc garām diskusijām nolemts kuģi vilkt līdz Maes salai, lai gan tas braucienu paildzina par dienu. Tuvējā Derošas sala nespējot uzņemt tik daudz cilvēku.
«Kompānija patiesi atvainojas par sagādātajām neērtībām,» uzsvēra Costa Crociere, norādot, ka pēc iespējas ātrāk centīsies evakuēt cilvēkus drošībā uz salas. Kompānija solīja arī ar helikopteriem prāmim piegādāt pārtikas krājumus, kā arī citas nepieciešamās preces, tajā skaitā kabatas lukturīšus.
Kompānija Costa Crociere jau janvārī piedzīvoja traģēdiju, kad kuģis Costa Concordia ar vairāk nekā 4200 cilvēkiem uz klāja Itālijas Džiljo salas krastā uzskrēja uz sēkļa un sagāzās. Glābēji turpina pārmeklēt daļēji nogrimušo kuģi, cerot uziet pazudušos. Pagājušajā nedēļā atrastas piecu cilvēku, to vidū arī piecus gadus vecas meitenītes, mirstīgās atliekas. Kopumā traģēdija prasījusi vismaz 25 cilvēku dzīvību, taču septiņi aizvien uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.
Kuģī turpina izsūknēt degvielu, lai novērstu ekoloģiskās katastrofas draudus. Sagaidāms, ka Costa Concordia vraks vēl mēnešiem gulēs piekrastē.
Pret Costa Crociere pēc 13. janvāra traģēdijas iesniegtas vairākas prasības tiesā. Pasažieri pārmet, ka evakuācija uzsākta par vēlu, turklāt trūcis organizētības. Traģēdijā vaino kapteini Frančesko Sketīno, kurš apzināti novirzījās no kursa un pietuvojās salai. Aizdomās turēto personu lokā ir kapteiņa palīgs, kā arī vēl septiņi cilvēki: trīs Costa Crociere augsta ranga darbinieki, kā arī četri prāmja apkalpes locekļi.