Laikraksts atsaucas uz kādu dokumentu, kurā fiksētas izmeklēšanas laikā iegūtās liecības. Diemžēl neatkarīgs apstiprinājums dokumentam nav gūts. "Virsnieki un apkalpe ļoti bieži bija piedzērušies," liecinājusi kāda bijusī Costa Concordia darbiniece, kura 2010.gadā divus mēnešus strādājusi uz kuģa, bet pēc tam no darba aizgājusi. "Mēs ballītēs bieži sev jautājām: "Kurš glābtu kuģi, ja rastos ārkārtas situācija?"" viņa norādījusi.
La Stampa ziņo, ka sieviete tikusi pakļauta arī seksuālai vardarbībai, ko pret viņu vērsis kāds apkalpes loceklis, kurš atradies narkotiku reibumā.
Medijos nopludinātajā dokumentā ietverta arī liecība, ko sniegusi kāda medmāsa, kura 2010.gadā pašreizējā Costa Concordia kapteiņa Frančesko Sketīno vadībā strādājusi uz kuģa Costa Atlantica. Medmāsa apgalvo, ka uz kuģa klāja redzējusi "korupciju, narkotikas un prostitūciju". "Es savām acīm redzēju, kā [kuģa] virsnieki lieto kokaīnu," liecinājusi medmāsa.
Tikmēr kuģu operators Costa Crociere paziņojis, ka viņu attieksme pret narkotiku lietošanu uz kuģa klāja ir kategoriska, un viņi regulāri veic pārbaudes. Operators arī aizstāvējis savas drošības apmācību metodes un uzslavējis apkalpes locekļu drosmi Costa Concordia traģēdijas laikā.
Jau ziņots, ka 13.janvāra vakarā pie Džiljo salas Toskānā Vidusjūras kruīza kuģis Costa Concordia uzskrēja zemūdens klintij. Avārijas brīdī uz kuģa atradās vairāk nekā 4200 cilvēki, no kuriem katastrofā gāja bojā 32.
Kuģa kapteinis Sketīno tiek apsūdzēts par bīstamu kuģa vadīšanu, kuģa pamešanu pirms pasažieru izglābšanas un nogalināšanu aiz neuzmanības, bet viņam draud arī citas apsūdzības. Izmeklēšana uzsākt arī pret astoņām citām personām, tostarp trim Costa Crociere vadības pārstāvjiem.
Pārbaudes, kas Sketīno tika veiktas pēc kuģa avārijas, liecina, ka kapteinis nav atradies narkotiku ietekmē, tomēr viņa matos tika atrastas kokaīna paliekas.