Milzīgie skaļruņi izvietoti pie robežas ar Ziemeļkoreju un parasti tiek izmantoti, lai pārraidītu mūziku, ziņas un citu informāciju, kas varētu pamudināt Ziemeļkorejas karavīrus dezertēt un pārbēgt uz Dienvidkoreju.
Arī Ziemeļkoreja savā robežas pusē atskaņo propagandu.
Dienvidkorejas lēmums izslēgt skaļruņus uzskatāms par samierniecisku soli pirms piektdien gaidāmās Dienvidkorejas prezidenta Muna Džēina tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čen Unu.
"Mēs apturējām pārraides pa skaļruņiem (..), lai mazinātu militāro spriedzi un radītu mierīgu klimatu," paziņoja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija.
Abu valstu līderu tikšanās notiks Phanmundžomas ciematā, kas atrodas demiliarizētajā zonā starp abām Korejas pussalas valstīm.
Dienvidkorejā februārī notikušās ziemas olimpiskās spēles iezīmējušas atkušņa sākumu līdz šim izolācijā dzīvojušās Ziemeļkorejas attiecībās ar ārpasauli.
Dienvidkoreja februārī pēc sarunām ar Kimu Čen Unu Phenjanā paziņoja, ka viņš apsvērtu atteikšanos no kodolieročiem apmaiņā pret ASV drošības garantijām.
ASV prezidents Donalds Tramps minējis, ka viņa tikšanās ar Kimu varētu notikt maijā vai jūnija sākumā.
Trampa un Kima tikšanās varētu notikt Šveicē, atsaucoties uz saviem avotiem, trešdien vēstīja telekanāls NBC. Kā citas iespējamās tikšanās vietas telekanāls CNN minējis Zviedriju un Singapūru, kā arī Vjetnamu.