Dažkārt dzimtas koka izpēte var atvērt ģimenes noslēpumu «Pandoras lādi», liekot uzzināt dažādus nevēlamus faktus. Tāpat pastāv risks, ka cilvēks pārāk aizraujas ar attālu radinieku meklēšanu, atstājot novārtā savus tuvākos cilvēkus. «Mana māte dažkārt ir aizkaitināta, ka viņas māsa var doties ceļojumā uz ārzemēm, lai satiktu kādu attālu radinieku, par kura eksistenci viņa nekad nav zinājusi, bet viņai ir par grūtu iekāpt vilcienā, lai atbrauktu apciemot miesīgo māsu,» pētījuma autoriem stāstīja kāds pētījuma dalībnieks.
A.Krāmere ziņo, ka no 224 pētījuma dalībniekiem aptuveni 30 dzimtas koka izpēte sagādāja nevēlamas problēmas. «Pētot savu dzimtas vēsturi, cilvēki var atvērt noslēpumu un skeletu «Pandoras lādi». Piemēram, uzzināt informāciju, kas saistīta ar paternitātes jautājumiem, ārlaulības bērniem, tuvinieku noziedzīgo pagātni, garīgās veselības problēmām vai necilo izcelsmi,» secina A.Krāmere.
Viena no pētījuma dalībniecēm vēsta: «Man ir kāds draugs, kurš pēc mātes nāves uzzināja, ka viņa māsa ir adoptēta. Māsa par to neko nezina, un viņš jūtas ļoti neērti, ka uzzinājis šādu noslēpumu.»
Dzimtas koka izpēte sagādāja nepatīkamu pārsteigumu arī britu aktrisei Kimai Ketrelai, kura uzzināja, ka viņas vectētiņam bijušas divas sievas. K.Ketrela atceras savas mātes stāstus, ka mātes tēvs pametis ģimeni, kad viņai bija astoņi gadi. Ģimene domājusi, ka viņš devies uz ārzemēm, bet nesen K.Ketrela noskaidroja, ka patiesībā viņš apprecējies ar citu sievieti, lai gan nebija oficiāli šķīries no viņas vecmāmiņas. «Viņš izveidoja otru ģimeni netālu no Liverpūles, kur mana vecmāmiņa ar trim maziem bērniem cieta badu. Es jūtos ļoti skumji un nevaru piedot vectētiņam šādu rīcību,» stāstīja K.Ketrela.