Sisi vienīgais konkurents vēlēšanās ir mazpazīstams politiķis Musa Mustafa, kurš jau izteicis atbalstu Sisi centieniem panākt pārvēlēšanu amatā.
Potenciāli nopietnie konkurenti ir izstājušies no vēlēšanu cīņas vai arī viņiem aizliegts kandidēt.
Prezidenta vēlēšanas, kuras sākās pirmdien, ilgs trīs dienas un oficiālie rezultāti gaidāmi 2. aprīlī. Tomēr jau tagad skaidrs, kurš būs uzvarētājs.
Sisi pirmo reizi tika ievēlēts par prezidentu 2014. gadā. Gadu pirms tam viņš, būdams armijas pavēlnieks, gāza prezidentu islāmistu Mohamedu Mursi.
Opozīcija aicinājusi boikotēt vēlēšanas, uzskatot tās par farsu. Savukārt Sisi aicinājis balsot, solot godīgas vēlēšanas.
Acīmredzams, ka vēlēšanas noorganizētas trīs dienu garumā tieši tāpēc, lai nobalsot atnāktu iespējami lielāks vēlētāju skaits.
Mediju iespējas atspoguļot vēlēšanas ir ierobežotas, un žurnālistiem aizliegts jautāt vēlētājiem, ko viņi atbalsta.
Valsts un privātie mediji, kuri atbalsta Sisi, ziņo, ka pirmajā dienā vēlētāju aktivitāte bijusi liela, lai gan žurnālisti no vairākiem vēlēšanu iecirkņiem Kairā vēsta, ka aktivitāte ir neliela.
Kairas piepilsētas Sestā oktobra vēlēšanu apgabalā, kurā reģistrēti aptuveni 8000 vēlētāju, tiesneši, kas Ēģiptē pārrauga vēlēšanas, atklāja, ka pirmdien nobalsojuši aptuveni 14% vēlētāju.
Viens no tiesnešiem sacīja, ka vēlētāji bieži vien piespiesti doties balsot.
"Ministrijas, valdības iestādes, lielveikali (..). Var redzēt cilvēku grupas ierodamies reizē, un pajautājot viņiem, atklājas, kas tos atvedis," sacīja tiesnesis, piebilstot, ka šoreiz, salīdzinot ar 2012. gadu, nav īstas konkurences.
Kamēr viņš sniedza interviju, skaļruņos tika atskaņotas armijas dziesmas un plakātos uz tuvējām ēkām bija lasāmi Sisi vēlēšanu saukļi.
"Ir labāk stāvēt vēlētāju rindā, nekā bēgļu rindā," vēsta viens no plakātiem. Sisi atbalstītāji uzskata, ka viņš paglābis Ēģipti no Sīrijas likteņa, kur sacelšanās pret prezidentu Bašaru al Asadu pārauga pilsoņkarā.
19 gadus vecā studente Salma Muhamenda sacīja, ka lielākā daļa jauniešu uzskata šīs vēlēšanas par farsu. "Brīvību nav, bet viņš ir panācis drošību," viņa piebilda.
despota smaids