Dienvidkorejas pusē atmīnēšanas darbi sākās jau pirmdien, bet nu iesaistījušies arī pārstāvji no Ziemeļkorejas, vēsta Reuters. Darbības plāns tika apstiprināts pagājušajā mēnesī Dienvidkorejas prezidenta Muna Džē Ina un Ziemeļkorejas līdera Kima Čen Una samitā Ziemeļkorejas galvaspilsētā Phenjanā.
Abas puses vienojušās, ka turpmāko 20 dienu laikā Panmundžomas ciematā abu Koreju kopīgajā drošības zonā un vēl kādā robežas apgabalā notiks atmīnēšanas darbi, kā arī pirmo reizi plānota Korejas karā kritušo karavīru mirstīgo atlieku meklēšana.
Vienlaikus vienošanās paredz atbruņot robežsardzes posteņus un izveidot buferzonas gar zemes un jūras robežām un lidojumu aizliegumu zonu virs robežas, lai nepieļautu nejaušas bruņotas sadursmes.
Lai gan precīzu datu trūkst, tiek uzskatīts, ka 248 kilometrus garajā un apmēram četrus kilometrus platajā abas Korejas nošķirošajā robežas zonā un tās tuvumā atrodas aptuveni divi miljoni nesprāgušu mīnu.
Lai arī šo teritoriju dēvē par demilitarizēto zonu, to apsargā simtiem tūkstošiem bruņotu karavīru, tā apjozta dzeloņdrātīm un abās pusēs ierīkoti tanku slazdi.
Iepriekš šā gada pavasarī demilitarizētajā zonā novākti propagandas skaļruņi, ko Dienvidkoreja izmantoja, lai pārraidītu mūziku, ziņas un citu informāciju, kas varētu pamudināt Ziemeļkorejas karavīrus dezertēt un pārbēgt uz Dienvidkoreju.
esunes