"Šī ir diena, kad pasaule sanāca kopā, lai dotu pretsitienu globālajai recesijai - nevis ar vārdiem, bet ar globālās atveseļošanās un reformu plānu un skaidru grafiku tā īstenošanai," teica G.Brauns.
Plānā ir pieci pamata punkti - lielāks finansējums Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF), vairāk naudas starptautiskās tirdzniecības veicināšanai, stingrs regulējums finanšu sistēmai, ieskaitot augsta riska jeb hedžfondus un kredītreitingu aģentūras, starptautiski standarti baņķieru atalgojuma sistēmai, kopīga pieeja toksisko aktīvu problēmas risināšanai, uzticības apliecināšana cīņai pret nabadzību un klimata pārmaiņām.
Viens no lielākajiem ieguvējiem no samita ir SVF - līdzekļi, kas paredzēti grūtībās nonākušajām tautsaimniecībām, ir palielināti līdz 500 miljardiem dolāru, un lielāks kļuvis arī fonda dalībniecēm pieejamais overdrafts (vēl 250 miljardi). Bet lielākās zaudētājas ir valstis, kuras līdz šim piedāvājušas "drošo paradīzi" naudas noguldītājiem. Ofšori, kas atsakās sadarboties un atklāt informāciju par iespējamajiem nodokļu nemaksātājiem, tiks iekļauti "melnajā sarakstā", un pret tiem tiks ierosinātas sankcijas. "Nodokļu paradīžu noslēpumainībai jādara gals," teica G.Brauns.
Pirms samita par stingrāku nostāju ofšoru jautājumā aktīvi iestājās Vācijas un Francijas līderi.
Francijas prezidents Nikolā Sarkozī presei teica, ka "samits pārspējis visas cerības". Viņam piebalsoja Vācijas kanclere Angela Merkele. "Mēs panācām ļoti, ļoti labu, gandrīz vēsturisku kompromisu."
Londonas samita lēmumu izpildes izvērtēšanai vēlāk šogad tiks sasaukts vēl viens samits. Tā norises vieta vēl nav zināma.