Grass arī pauda pārsteigumu par to, ka, atklātībā nonākot ziņām par ASV un britu specdienestu tīmekļa izspiegošanas programmām, no Facebook nav novērsušies vairāk cilvēku. "Paturot prātā jaunākos atklājumus, mani pārsteidz tas, ka miljoniem cilvēku nav distancējušies no Facebook un visiem šiem mēsliem un nesaka "es negribu būt daļa no tā"."
Grass pastāstīja, ka viņš ir runājis ar savem astoņiem bērniem un 18 mazbērniem par Facebook un tas viņā ir radījis nepatiku pret sociālo tīklu. "Man ir zināmi iebildumi, kad viens no viņiem man saka: "Es esmu [sociālajā tīklā] Facebook. Man ir 500 draugi. Es saku - tādam, kuram ir 500 draugi, nav draugu."
Virtuālā un tīmekļa pieredze nevar aizstāt tiešu pieredzi, uzsvēra rakstnieks. "Es jūtos nedaudz tā kā dinozaurs," viņš atzina. "Es joprojām savus manuskriptus rakstu ar roku. Tad es tos drukāju uz manas vecās rakstāmmašīnas "Olivetti". Manā darbistabā nav datora. Man pat nav mobilā telefona."
"Ja es gribu informāciju, es pielieku pūliņus un veicu izpēti. Es meklēju lietas grāmatās, bibliotēkā. Es zinu, ka tas ir nedaudz lēnāk un ka modernie instrumenti var lietas paātrināt. Bet literatūra ir piemērs. Jūs nevarat to paātrināt, ja jūs ar to strādājat. Ja jūs to darāt, jūs to darāt uz kvalitātes rēķina," rezumēja Grass.