Mītiņā tika atzīmēta pirmā gadadiena, kad Gruzijas policija ar spēku izdzenāja opozīcijas demonstrāciju, kas norisinājās vairāku dienu garumā. Šāda rīcība pret miermīlīgu demonstrāciju izraisīja nosodījumu no rietumvalstu puses.
Gruzijas opozīcijas neapmierinātība ar M.Saakašvili un valdību kļuva skaļāka pēc piecu dienu kara ar Krieviju augustā. Analītiķi un Rietumu diplomāti apgalvo, ka pagaidām M.Saakašvili popularitāte ir stabila, bet brīdina, ka opozīcijas piekritēju pulks varētu pieaugt, jo Gruzijas ekonomika cieta smagus zaudējumus konfliktā ar Krieviju un to iedragājusi arī globālā finanšu krīze. Pieaug arī sociālā neapmierinātība, raksta Reuters.
"Mēs sākam jaunu pilsoniskās konfrontācijas vilni un nepadosimies, kamēr netiks izsludinātas jaunas parlamenta vēlēšanas," pie Gruzijas parlamenta esošajam pūlim sacīja opozīcijā esošās Konservatīvās partijas līderis Kakha Kukava.
Šoreiz opozīcijas pārstāvju skaits bija krietni mazāks kā pirms gada, kad gandrīz simts tūkstoši cilvēki vairākas dienas pie parlamenta ēkas pieprasīja M.Saakašvili valdības atkāpšanos un ārkārtas prezidenta vēlēšanu rīkošanu. 2007.gada 7.novembrī policija ar gumijas lodēm un asaru gāzi izdzenāja protestētājus un iebruka opozīciju atbalstošās televīzijas ēkā un pārtrauca tās darbību. Šādu Gruzijas varasiestāžu rīcību asi kritizēja Eiropas Savienība un ASV.
Vēlāk M.Saakašvili piekāpās opozīcijas prasībai un izsludināja ārkārtas prezidenta vēlēšanas, kas norisinājās šī gada 5.janvārī un tajās viņš atkārtoti tika ievēlēts par valsts vadītāju.
No dalības piektdienas pasākumā atteicās viens no vadošajiem opzīcijas spēkiem - Kristīgie demokrāti. Politiskie apskatnieki vēsta, ka daudzi gruzīni nevēlas valstī izraisīt nestabilitāti, kas, viņuprāt, ir tieši tas, ko vēlas Krievija.